Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen, Öğretmenler Günü'nü kutlamayacak

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen, Öğretmenler Günü'nü kutlamayacak

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Gazipaşa İlçe Başkanı Ahmet Gül, öğretmen ve öğretim elemanlarının ek ödeme mağduriyetinin çözülmemesi nedeniyle Öğretmenler Günü'nü kutlamama kararı aldıklarını söyledi.

Haziran ayında Kızılcahamam'da yapılan 23. Başkanlar Kurulu toplantısında alınan karar sonrası mağduriyetlerinin giderilmesine yönelik somut gelişmenin olmadığını belirten Gül, "24 Kasım'a özel kutlama anlamı taşıyacak herhangi bir faaliyet icra edilmeyecek. Öğretmenlerin, mağduriyetinin devam ettiği ve öğretmenlik mesleğinin itibarsızlaştırıldığı bir ortamda öğretmenler değil Öğretmenler Günü'nü, gün görmek, istemektedir. Çünkü öğretmenlerin mağduriyeti ve sorunları devam etmektedir." dedi.

Gün, nesilleri en iyi şekilde yetiştirmeye çalışan, adanmışlık duygusuyla kendisini tüketirken etrafına ışık saçan, geleceğimizin mimarı öğretmenlerin, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kronikleşmiş, çözüm bekleyen birçok sorunla karşıladığını ifade etti.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.