Eğitim-Bir-Sen'den Rektör'e destek

Eğitim-Bir-Sen'den Rektör'e destek

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Çanakkale Şubesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner'e destek ziyareti yaptı. Şube yöneticilerinin de katıldığı ziyarette konuşan Eğitim-Bir-Sen...

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) Çanakkale Şubesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Laçiner'e destek ziyareti yaptı.

Şube yöneticilerinin de katıldığı ziyarette konuşan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Numan Yaşar, bir süredir sürdürülen kampanyaların farkında olduklarını, yürüyüşlerin gündeme taşınma şeklinin yanlış olduğunu, bu faaliyetlerin 28 Şubat dönemi klasiklerinden olduğunu söyledi. Yaşar, "Burada amaç üzüm yemek değil, bağcıyı dövmektir. İnsanlar belirli ideolojilere bölünerek ve yaftalanarak sonuç elde edilmeye çalışılıyor. Bu tip bakışlar, kuru gürültüden ibarettir. Bu durumda kurumların ve haklının sürekli yanında bulunmak ve zarar görmemelerini sağlamak, sağduyuyla yaklaşmak gerekmektedir.” dedi. Rektör Laçiner de olayların siyasileştirildiğini, yaşananların yanlış ve abartılı bir şekilde sunulmasının söz konusu olduğunu dile getirerek, ÇOMÜ ve şahsı hakkında yapılan mesnetsiz karalama haberlerine açıklık getirdi.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.