EğitimBir Sen'den Türk Eğitim Sen'e ,Sizinle birlikte hareket etmeyiz

EğitimBir Sen'den Türk Eğitim Sen'e ,Sizinle birlikte hareket etmeyiz

EğitimBir Sen'den Türk Eğitim Sen'e ,Sizinle birlikte hareket etmeyiz.

Beyaz  TV de Medcezir adlı programda canlı yayında 4+4+4  eğitim  sistemi tartışmaları sırasında Eşit işe eşit ücret kapsamı dışında bırakılan Öğretmen, Polis ve diğer kamu çalışanları ile ilgili Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU bu durumu toplu sözleşme masasında çözeceğiz açıklamaları yaparken, Kamu Sen Genel Başkanı İsmail KONCUK Ahmet GÜNDOĞDU’ya “Eğer toplu Sözleşme masasında ek ödemeyi alamazsanız ; Kamu Sen olarak biz ilan ettik Ankarada dev mitingler yapacağız, hatta iş bırakma eylemine kadar her eylemi yapacağız siz de bizimle birlikte iş bırakacak mısınız, bizimle ortak hareket edecek misiniz?” diye sordu.

Ahmet GÜNDOĞDU ise Flaş bir cevap vererek ” Sizinle birlikte hareket etmeyiz, iş bırakmayız ama bizde mitingler yaparız dedi.

Konuyla ilgili sitemize açıklamalar yapan KONCUK:  "Öğretmenler bizden ortak eylem yapmamızı istiyor. Öğretmenlerin bu teklifi gayet mantıklı, sendikalar olarak öğretmenlerin ve  ek ödeme alamayan memurların hakkını savunmak için ortak eylem teklifi yada ortak iş bırakma teklifini Memursen Başkanı Ahmet GÜNDOĞDU'ya teklif ettim. Ancak Ahmet GÜNDOĞDU buna hiç bir şekilde yaklaşmadı. Biz iş bırakmayız dedi. Bizi ise Ak Partiyi yıpratmakla suçladı." dedi.

Öğretmenlerin haklarını savunmanın ek ödeme alamayan memurlar adına eylem yapmanın Ak Partiyi yıpratmakla alakasının olmadığını dile getiren KONCUK, Ak Parti yıpranacak diye eylemde yapmayalım, işte bırakmayalım. Hakkımızı da istemeyelim. dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.