GÜNDOĞDU’DAN KANAAT ÖNDERİNE ZİYARET

GÜNDOĞDU’DAN KANAAT ÖNDERİNE ZİYARET

Memur-Sen Genel Başkanı ve Akil İnsanlar Grup Üyesi Ahmet Gündoğdu, çözüm sürecine yönelik çalışmaları sırasında Giresun’un kanaat önderlerinden Nuri Genç’i ziyaret etti.

 Memur-Sen Genel Başkanı ve  Akil İnsanlar Grup Üyesi Ahmet Gündoğdu, çözüm sürecine yönelik çalışmaları sırasında Giresun’un kanaat önderlerinden Nuri Genç’i ziyaret etti.

 

Gündoğdu, Akil İnsanlar Karadeniz Grubu Başkan Vekili Prof. Dr. Vedat Bilgin ile birlikte çözüm sürecine yönelik yürüttükleri çalışmalar kapsamında Giresun’un önemli manevi önderlerinden Nuri Genç'i evinde ziyaret etti.

 

Genç’e, çözüm sürecine yönelik Akil İnsanların çalışmaları anlatan Gündoğdu, akan kanın durması ve toplumun birlik ve beraberliğini sağlamak için yollara düştüklerini söyledi.

 

Ülke olarak hassas bir dönemden geçildiğini ifade eden Gündoğdu, "Biz aynı gemi içinde yol alan 76 milyon Türkiye'yiz. Gemi su alırsa, Alevisi, Sünnisi, Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi, hep birlikte zarar göreceğiz. Bu ülkenin Kürtlük ya da Türklük adına ortaya çıkan, ırkta bir şeyler arayarak, insani değerleri devre dışı bırakan her illegal yapılanma bu millete topyekün zarar vermiştir.” dedi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren  Kanaat Önderi Genç ise, toplum olarak herkesin barıştan, kardeşlikten yana olduklarını ve akil insanların yürüttükleri çalışmaları desteklediklerini söyledi.

 

Yakın bir arkadaşının oğlunun gazi olduğunu söyleyen Nuri Hoca, 30 yılda birçok yuvanın yıkıldığını, birçok eşin, anne ve babanın gözünün yaşlı kaldığını söyleyerek, bu sürecin bir an önce bitmesini istedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.