İlk Yarıyıl Toz-Duman, İkinci Yarıdan Umutluyuz

İlk Yarıyıl Toz-Duman, İkinci Yarıdan Umutluyuz

Anadolu Eğitim Sen "İlk Yarıyıl Toz-Duman, İkinci Yarıdan Umutluyuz"

 İlk Yarıyıl Toz-Duman, İkinci Yarıdan Umutluyuz

 

İsteyip atanamayanlar, atanıp yer değiştirmeyenler, alanını hatta öğretmenliği bırakmak zorunda kalanlar, zorla tayin edilenler, yönetici atamamaları… ile oldukça sıkıntılı bir dönemi geride bıraktık. Altyapısız ve alelacele geçilen 4+4+4 eğitim sisteminin getirdiği dönüşümleri, tüm sancıları öğrenci, idareci ve velilerimizle birlikte göğüsledik. Bunca fedakarlığa rağmen yine takdir edilmedik, dertlerimize kulak tıkanırken beterini göreceğimiz de beyan edildi. Böyle bir atmosferde geçirdiğimiz dönemi bakan değişikliği ile kapattık.

 

2. Döneme başlamadan, sömestr içinde çözülmesi gereken atama ve yer değiştirme sorunu yeni bakanımız Sayın Nabi AVCI’nın kucağına düştü. Göreve başlamasını takiben en adil çözüm önerilerimizi, genel durum raporumuzla birlikte kendilerine takdim edeceğiz. Yalnızca eleştiren, yalnızca alkışlayan sendikalardan farklı olarak objektif bakış açımızla teşhis ettiğimiz ihtiyaçları, makul çözüm önerileri ile birlikte sunacağız. 7 yıl ve 3 bakan gören, her birinden saygı ve kabul görmüş olan Anadolu Eğitim Sendikası, sızlanıp dilenmeden, kırıp dökmeden üyelerini temsile devam edecektir.

 

Gelecek günlerin başta eğitim çalışanlarımız olmak üzere tüm eğitim camiası açısından daha aydınlık ve güzel olmasını diliyoruz.

 

Anadolu Eğitim Sendikası MYK ve Teşkilatları adına

Genel Başkan Cansel GÜVEN

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.