KESK’ten Grev Çağrısı

KESK’ten Grev Çağrısı

KESK Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun kararının ardından 4+4′lük zam oranlarını protesto için diğer memur konfederasyonlarına grev çağrısı yaptı.

KESK Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun kararının ardından 4+4′lük zam oranlarını protesto için diğer memur konfederasyonlarına grev çağrısı yaptı.
Hakem Kurulunun Dört Dörtlük Kararı

KESK’ten yapılan yazılı açıklamada, 11 üyesinden 6’sının doğrudan hükümet tarafından atandığının belirtildiği Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun toplu sözleşme kararını açıkladığı ifade edilerek, “Geçtiğimiz hafta hükümetin yaptığı yarımşar puanlık artışları referans alan Kurul 2012 yılında kamu emekçilerine yüzde 4+4 zam verilmesini kararlaştırdı.


Memura Dört Dörtlük Zam
Hükümetin 2013 yılına ilişkin yüzde 3+3 teklifinde ise bir değişiklik yapmadı. Kararın 7’ye 4 alınması ve ‘yetkili’ konfederasyon olmakla övünen Memur Sen’in önerdiği akademisyenin yüzde 4+4’e onay vermesi, kamu emekçileri sendikal hareketi açısından utanç verici bir durumdur” denildi.


Memurlardan Dört Dörtlük Zamma Protesto
Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ise, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun 2012 için yüzde 4+4, 2013 içinse yüzde 3+3 olarak belirlediği zam oranlarını protesto ederek, “Toplu sözleşme çadır tiyatrosu büyük bir fiyaskoyla sona erdi” dedi.
Türkiye Kamu-Sen üyeleri Güvenpark’ta Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun belirlediği zam oranlarına ilişkin bir eylem gerçekleştirdi. Ellerinde siyah pankartlarla Güvenpark’a gelen eylemci grup Kamu Görevlileri Hakem

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.