MEB  YİNE ÇUVALLADI !!!...

MEB YİNE ÇUVALLADI !!!...

MEB İNSAN KAYNAKLARI YİNE ÇUVALLADI !!!


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 28.08.2012 tarihinde yapılan basın açıklamasında alan değiştirmelerle ilgili olarak ‘’ Mezuniyetleri itibarıyla, Sınıf Öğretmenliği alanından başka alanlara geçmek isteyenler başta olmak üzere il genelinde ihtiyaç duyulan alanlara alan değişikliği yapılacaktır. Buna ilişkin 2012 Yılı Alan Değişikliği Kılavuzu, Bakanlığımızın http://www.meb.gov.tr adresinde kamuoyuna duyurulacaktır. Başvurular, 10-13 Eylül 2012 tarihleri arasında alınacak olup, atamalar 14 Eylül 2012 tarihinde yapılacaktır. Atananlar, yeni görevlerine 17 Eylül 2012 tarihinden itibaren başlayacaklardır.’’ denildiği halde başvurular açılmamıştır.Daha önce açıklanan takvime uygun olarak MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce alan değişikliklerinin neden açılmadığı kamuoyunca merak edilmektedir.MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne Hikmet ÇOLAK’ın getirilmesinden sonra sıkça karşılaştığımız aksamaların yeni bir örneği alan değişikliği konusunda karşımıza çıkmıştır.


Alan değişikliği ile ilgili daha önce açıklanan takvime bile uygun davranamayan İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün bu beceriksizliğini kamuoyunun takdirine sunuyor,alan değişikliği beklentisi içindeki eğitim çalışanlarının daha fazla mağdur edilmemesini diliyoruz. 

Türk Eğitim Sen


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.