Memur-Sen "Maç burada bitmez"

Memur-Sen "Maç burada bitmez"

Memur-Sen Başkanı Gündoğdu, "Maç burada bitmez"

 Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, ''Hükümet, ilk toplu sözleşmede sınıfta kalmıştır. Hükümete çağrıda bulunuyorum, ikinci toplu sözleşmeye, yani 2013 Ağustos ayına, dersinize çalışarak gelin'' dedi. 

Gündoğdu, memur sendikaları ile hükümet arasındaki toplu sözleşme sürecine ve Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun nihai kararına ilişkin, konfederasyon genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, ilk toplu sözleşmenin uzlaşmazlıkla sonuçlandığını hatırlattı.


Kamu İşveren Heyeti'nin ve Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun usulden esasa bir türlü geçemediğini belirten Gündoğdu, ''Geçtiği esas da sadra şifa olmamıştır. İyi dinlediler, kötü karar verdiler. Taleplerin yüzde 50'si bile henüz hayata geçmiş değil'' dedi. 


"Maç burada bitmez"


Toplu sözleşme sürecinde hükümetle, ana muhalefet partisiyle, Kamu-Sen ile ve KESK ile uğraştıklarını dile getiren Gündoğdu, ''Bu maç burada bitmez, bu maçın daha skoru var. Hükümeti sıkıştırmaya devam edeceğiz'' diye konuştu. 


15 ve 23 Mayıs'ta yaptıkları eylemi hükümetin ve Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun anlamadığını savunan Gündoğdu, şunları kaydetti: 
''Sonuçta, her iki heyet de sınıfta kalmıştır. Bunun anlamı hükümet, ilk toplu sözleşmede sınıfta kalmıştır. Buradan hükümete çağrıda bulunuyorum. İkinci toplu sözleşmeye, yani 2013 Ağustos ayına, dersinize çalışarak gelin. Kalkınmanın gereğini istiyoruz, adaletin gereğini istiyoruz, büyümenin gereğini istiyoruz. Enflasyona ezdirilmeme kararından bıktık, enflasyonu ezmek istiyoruz. Üretmek istiyoruz, pastayı büyütmek istiyoruz, büyüyen pastadan hakkımızı istiyoruz. Taleplerimizin tamamını elde edinceye kadar, hükümeti sıkıştırmaya devam edeceğiz.''

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum