Memur-Sen'den öğrencilere bilgisayar jesti.

Memur-Sen'den öğrencilere bilgisayar jesti.

Memur-Sen'den öğrencilere bilgisayar jesti

Uluslararası Türkçe Olimpiyatları için Türkiye'de bulunan öğrenciler, dün Memur-Sen'e ziyarette bulundu. Çocukları Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve diğer yetkililer karşıladı.
 
Güney Afrika'dan gelen Meryem isimli öğrenci Karadeniz yöresine ait 'Atmacayı Vurdular' türküsüyle büyük alkış alırken, Mısır'dan gelen Muhammed, 'Antep'in Hamamları' isimli türkü ile dinleyenleri adeta büyüledi. Öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye eden Başkan Gündoğdu, "Büyükelçilerimizin büyük çoğunluğu, Türkiye'den giden öğretmenlerin onda biri kadar Türkiye'yi temsil etmiyorlar. Yaptıkları, yapacakları hizmetlerle hep iftihar edeceğiz." dedi. Gündoğdu, "Öğretmenlerimizin yetiştirdiği nesilleri görünce dünya barışı adına biraz daha umutlu oluyorum." ifadesini kullandı.
 
Bu arada olimpiyat çocuklarının ziyaret ettiği yerlerden biri de Türkiye Barolar Birliği'ydi. Birlik Başkanı Ahsen Coşar, Başkan yardımcıları Talay Şenol ile Berra Besler çocukları kabul etti. Çocukların anlaşılır şekilde konuşmalarını memnuniyetle karşılayan Coşar'a göre, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen çocuklar, Türkçenin yakın gelecekte dünya dili olmaya adaylığının göstergesi. Coşar, "Onların hepsinin kardeşlik, sevgi, barış gibi pozitif duygularla yüklenmeleri çok önemli. İleride söz sahibi olduklarında bunu yönetim anlayışlarına yansıtacaklar. O bakımdan çok önemli bir hizmet." dedi.
 
ZAMAN 

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.