Milas Ebs Teşkilatı Öğretmenlere Hakkettiği Değerin Verilmesini İstiyor

Milas Ebs Teşkilatı Öğretmenlere Hakkettiği Değerin Verilmesini İstiyor

Eğitim Bir Sen Milâs ilçe teşkilatı ve okul temsilcileri bugünlerde yaşanan güncel konular ve EBS genel merkezin almış olduğu 24 kasım öğretmenler gününü kutlamama konusu konuşuldu ve tam destek verme ortak kararı benimsendi.


 Yemekte konuşan Ebs ilçe başkanı Şahin bey ve sendikalılar 24 kasım gününde sembolik olarak hatırlanmaya ve diğer günlerde ise bir rafa atılmaktan yakındılar. Bir çok uzaktan konferansa katılan ebs üyeleri bakanın öğretmenlere tehdit kari parmak sallamasına hala çok kırgın olduklarını ve kendilerine yapılan haksızlıklara artık durdurulmasını ve eğitim camiasına hakkettiği değerin bir an evvel verilmesini istediler.

 İlçede yaşanan sıkıntılarda üyelerinin ve hatta üyeleri bile olmasa da öğretmenlerin  haklarını sonuna kadar arama kararı alınırken  ilçe teşkilatı ,sendika olarak birlik olma ruhunu hep yaşatmak istediklerinı vurguladılar.

 

İlçe EBS başkanı Şahin AKIN’ın yaptığı konuşma ile de yemek sonlandı.

 

 EĞİTİM BİR SEN MİLAS İLÇE BAŞKANI ŞAHİN AKIN: Sendikamız yönetim kurulu üyeleri ve okul temsilcileri, değerli arkadaşlarım bu tatil gününde istirahatınızdan fedakârlık yaparak davetime icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Eğitim Bir Sen Milas ilçe teşkilatı olarak bir araya gelip çalışmalarımızı değerlendirelim beraber yemek yiyelim istedim.Allahın izniyle üye sayımız %100 artarak gözle görülür başarıya imza attık. Malumunuz ben Murat Bey’in 2 senelik ücretsiz izne ayrılması ile başkanlık görevini üstlendim. Bayrak yerde kalmasın diye aldık ve elimizden geldiğince mücadele etmeye çalıştık. İsterseniz bir kongre yapıp bu işi yapabilecek arkadaşlarımıza devretmeye hazırım.

  Malumunuz 24 Kasım Öğretmenler gününü sendika olarak kutlamama kararı aldık, çünkü bakanımız öğretmene bakışını beğenmiyoruz ve protesto ediyoruz, sadece öğretmenler gününde hatırlanıp sonra bakanlık tarafından bile değer verilmeyenlerden olmak istemiyoruz hakkettiğimiz değeri almak istiyoruz.24 Kasım da yeni gelen arkadaşlarla ve tüm üyelerimizle bir araya gelip birlikteliğimizi daha da kuvvetlendirmek istiyorduk ama inşallah başka bir gün hep beraber toplanırız ve görüşlerimizi ortaya koyarız.

 Sendikamızı Milâs ta kurup bugünlere  getiren Zeki hocama, Vehbi hocama, hasan  hocama ve Murat beye huzurlarınızda Teşekkür ediyorum, ayrıca gece-gündüz sıkıntımız olduğunda yardımlarını esirgemeyen Sebahattin Bey’e teşekkür ediyorum.

 

 

Eğitim Bir Sen Milas İlçe Teşkilatı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.