Öğretmenlerin maaş promosyon anlaşması öncesi İl Milli Eğitim Müdürüne uyarı

Öğretmenlerin maaş promosyon anlaşması öncesi İl Milli Eğitim Müdürüne uyarı

Öğretmenlerin maaş alacakları banka anlaşması ve promosyon sözleşmesiyle ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğüne uyarı

Afyonkarahisar Türk Eğitim sen, bir açıklama yaparak İl Milli Eğitim Müdürlüğünü, öğretmenlerin maaş alacakları banka anlaşması ve promosyon sözleşmesiyle ilgili uyardı...

İŞTE O AÇIKLAMA!..

AFYONKARAHİSAR EĞİTİM ÇALIŞANLARINA AÇIK DUYURUMUZDUR!

Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü Merkezde görev yapan eğitim çalışanlarının maaş anlaşması sona ermektedir. 22 Aralık 2021 tarihinde promosyon anlaşması yapılacağı bilgisini aldık.

Milli Eğitim Müdürlüğü bu ihaleyi sadece yetkili sendikayı dahil ederek, kapalı kapılar arkasında yaparsa şaibe oluşacaktır. Şaibe oluşmamalıdırr Şaibe oluşmaması için;
-
1- Yetkili Sendika dışında üye sayısı en fazla olan 3 sendika temsilcisi görüşmeye gözlemci olarak katılmalıdır.
2- Tüm Bankalar davet edilmeli ve teklifler herkesin huzurunda değerlendirilmelidir.

3- Daha bir hafta önce sadece 500 civarı çalışanı olan Çay İlçemizde ihale 7140 Lira peşin ödeme şeklinde yapılmışken, çalışan sayısı 5000-6000 civarı olan Merkezde alınacak rakam 7140 Liradan çok daha yüksek olmalıdır. Daha düşük rakamların telaffuz edildiği yönünde kulağımıza çok kötü laflar geliyor.

MEB Personeline dair canlı olarak en güncel ve hızlı haberi anından almak için mebpersonel.com sitemizi Takip Et özelliğini kullanabilirsiniz.

İnşallah bunlar gerçek değildir. İhalade promosyon anlaşmasının düşük rakamlarla yapılmasının sorumlusu İl Milli Eğitim Müdrlüğü ve Yetkili Sendika olacaktır.Bu sorumluluk çok ağırdır.Türk Eğitim Sen olarak Sürecin yakınen takipçisiyiz, eğitim çalışanlarının hakkını alabilmesi için her türlü destek ve çabaya hazırız. Eğitim çalışanlarımızın toplu halde pazarlanmasına asla müsade etmeyeceğimizin kamuoyunca bilinmesini isteriz.

Hak Mücaledesinin doğru adresi Türk Eğitim Sen dir.

Afyon Türk Eğitim Sen Yönetimi

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.