Öğretmenlik Meslek Kanunu Sözde Kaldı!

Öğretmenlik Meslek Kanunu Sözde Kaldı!

Öğretmenlik Meslek Kanunu unutulacak ya da unutturulacak bir konu değildir.

Eğitimcilerin sorunlarını yerinde dinlemek amacı ile il ziyaretleri yapan Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Niğde temaslarında açıklamalarda bulundu.

2023 Eğitim Vizyonu kapsamında çıkarılacağı söylenilen Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun sözde kaldığının altını çizen ÖĞRETİCİ "Öğretmenlik Meslek Kanunu unutulacak ya da unutturulacak bir konu değildir. Eğitimcilerin mesleki anlamda birçok sorununa çözüm olacak, öğretmenlerin yetiştirilmesinden emekliliğine kadar olan süreci net bir şekilde belirleyecek ve öğretmenler arasındaki ayrımı kaldıracak meslek kanunu tüm paydaşların katkısı ile bir an önce çıkarılmalıdır. Bu kanun raflarda tozlanmaya terk edilemez." dedi.

Niğde ziyaretleri Genel Başkanımız Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, Genel Başkan Yardımcımız Nihat ÖRS ve Niğde İl Başkanımız Serdal BAŞBUĞ’ un katılımıyla Niğde Şehit Fazıl Doğrusöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyareti ile devam etti. Öğretmenler odasının sesine kulak vererek sorunlar yerinde dinlendi. Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Halil İbrahim Yaşar ziyaret edilerek yereldeki eğitimin sorunları üzerine görüş alış verişinde bulunuldu. Anadolu Eğitim Sendikası eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarını yerinde dinlemeye devam edecek ve Anadolu'nun her köşesindeki yol arkadaşlarımızla bağımsız sendikal mücadelesini

sürdürecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.