Polis okul önlerinde öğrenci ve öğretmenlerin huzurunu koruyacak

Polis okul önlerinde öğrenci ve öğretmenlerin huzurunu koruyacak

Polis okul önlerinde öğrenci ve öğretmenlerin huzurunu koruyacak

MARDİN (CİHAN)- Mardin Emniyet Müdürlüğü yeni eğitim yılının başlaması ile öğrenci ve öğretmenlerin huzurlu ve güvenli bir ortamda eğitim yapmalarını sağlamak amacıyla çeşitli tedbirler aldı. Mardin merkezde toplam 44 okulda, 44 rütbeli personel ve 44 polis memuru olmak üzere toplam 88 personel okul irtibat görevlisi olarak görevlendirildi. Okul irtibat görevlileri periyodik olarak okul idaresini ve okul aile birliğini ziyaret ederek, güvenliğe dair herhangi bir sorunun bulunup bulunmadığını soracak.

Mardin Emniyet Müdürü Derviş Kara, öğrencilerin ve öğretmenlerin güvenliğini sağlamak için il genelinde 88 personel görevlendirildiğini söyledi. Kara, "Görevliler okullara giriş çıkışları esnasında okul çevresinde bulunan ve okulla ilişiği olmayan kişilerin şiddet, cinsel istismar, yasa dışı örgütsel ve ideolojik faaliyetler, madde bağımlılığı ve diğer olaylara sebebiyet vermemeleri için görev yapacaktır." dedi.

Okulların açılması ile öğrencilere yönelik uyuşturucu zararları konusunda çeşitli seminerler düzenleyeceklerini vurgulayan Kara, program hakkında şu bilgileri verdi: "Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüzce Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programları (ÇOGEP) kapsamında 'Bilinçli Gençlik, Güvenli Mardin' projesi kapsamında 17 lisede öğrencilere yönelik 'Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele'; Asayiş ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'nde görevli 6 uzman personel tarafından ise 'Uyuşturucu ile Mücadele, Asayiş ve Toplum Destekli Polislik' konularında eğitim seminerleri verilecek." CİHAN

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.