ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ATAMALARI KONUSUNDA MEB’İ UYARDIK!...

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ATAMALARI KONUSUNDA MEB’İ UYARDIK!...

ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ATAMALARI KONUSUNDA MEB’İ UYARDIK!

Medyada son zamanlarda yer alan haberlerde, münhal bulunan 950 şube müdürlüğü kadrosuna Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 76.madde kapsamında atama yapmak için hazırlık yapıldığı belirtilmektedir. Bilindiği üzere şube müdürlüğü kadrosuna ancak görevde yükselme sınavı ile atama yapılması mümkün olup, sınavsız yapılan atama işlemleri hukuka aykırı olacaktır. Bu takdirde, yapılan hukuka aykırı atama işlemlerinin yargı kararıyla iptal edilmeleri gündeme gelecek ve eğitim camiasında yeni bir kaos ortamı yaşanacaktır.


Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, şayet böyle bir durum söz konusu olursa bu atamaların Sendikamızca da yargıya taşınacağını, kamuoyunda oluşan tereddütlerin giderilmesi için ivedilikle bir açıklama yapılmasını, 76.madde kapsamında bir atama şekli düşünülüyorsa bundan vazgeçilmesini, münhal bulunan şube müdürlüğü kadrolarının mevzuata uygun olarak yapılacak sınav neticesinde başarılı olanların atanması suretiyle doldurulmasını talep ettik.


  


İlgili yazımız için tıklayınız  (word pdf)

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.