Tüm eğitim çalışanları sendikalarını birlik olmaya,birlikte hareket etmeye davet ediyoruz.

Tüm eğitim çalışanları sendikalarını birlik olmaya,birlikte hareket etmeye davet ediyoruz.

Eğitim Söz Sen Başakanı Nihat Aydın'ın Yapmış Olduğu açıklama Tüm eğitim çalışanları sendikalarını birlik olmaya,birlikte hareket etmeye davet ediyoruz.

  AÇIK ÇAĞRI

 

    Günümüzde  sendikacılık denince artık siyasi partilerle özdeşleşmiş,kastlaşmış yapılar karşımıza çıkıyor.Nasıl  ki siyasi partiler birbirlerine karşı karşılıklı söz saldırılarında bulunuyor,uzlaşı alanları yaratmıyorsa kamuoyunda büyük sendikalar olarak palazlanan sendikalar da birbirilerine karşı siyasi partilerin misyonunu üstlenmişçesine saldırıyorlar.Oysa genel olarak her sendikanın tüzüğünde ırk,dil,din,mezhep,siyasi görüş gözetmeksizin çalışanın haklarını aramak adına kurulmuşlardır.

 

    Görülüyor ki açıkça ben belli bir gücün temsilcisiyim,onun destekçisiyim,ona karşı olumsuz kanıya düşebilecek bir eyleme destek vermem tarzı yaklaşımlar da , ona güç veren çalışanları , kendi çıkarları uğruna pazarlık konusu  yapabilmektedir.Bu mantık ‘SARI’ sendika mantığıdır.

 

     Biz her zaman ki söylediğimizi yineliyoruz; sendikalar siyasi parti değildir.Sendikalar çalışma alanlarında çalışanları siyasi fikirlerle besleyecek argümanlarla hareket edemezler,ederlerse çalışma huzuru,barışı kalmaz.Sendikalar sorumluluk bilinciyle hareket edip üyelerinin,çalışanlarının sorunları,maddi ve manevi çıkarları için vardır.Sendikalar siyasetten elini çekmeli,sendikal ağacılığı bırakıp sadece çalışanın sözü,sözcüsü olmalıdır.İşte bu olanlardan ötürü Eğitim-Söz-Sen çalışanın sözü olmak için yola çıkmıştır.Bu uğurda çalışma yapmayan kim olursa olsun onu deşifre etmek de asli görevidir.

Sarı sendikacılık dediğimiz şeyde çalışanı pasifize eden bir duruş noktasında görevini başarıyla yerine getirmekte,yığınları sadece siyasi baskı çerçevesinde tutarak,sayısal bir değer olarak görmektedirler.Artık tüm bu olumsuzluklara karşı omuz vermenin,dayanışma yapmanın,birlik olmanın zamanı gelmiş ve de çoktan geçmiştir…Daha fazla zaman kaybetmek tüm çalışanların emeğine,çalışma barışına karşı yapılan saygısızlıktır.

 

          Bizler; bağımsız,siyaset üstü sendikacılık , birlik adına tüm eğitim çalışanlarına ve sendikalara sesleniyoruz.Tüm özlük haklarımız geriye gitmiştir.Maaşlarımız en düşük memur maaşlarına düşmüştür.Ek ödemeler diye yutturulmaya çalışılan şeyde yıllık zam oranlarının ve enflasyon farklarının ödenmeyişine endeksli olarak verilecek bir yutturmacıdır.Zam ve enflasyon farkları ek ödeme olarak yansıtılıp,sus payı verilecektir.Eğitimci saygınlığı yitirilmiştir.Tüm bunlar olurken; ben güçlüyüm ,ben bunu yaptım denecek,övünülecek bir şeyde yoktur.

       Bizler ek ödeme değil;taban maaş aylığına,kat sayısına büyük bir oranda düzenleme yapılmasını,emekliliğe etki etmesini talep ediyoruz.Bu konuda yapılacak her türlü eyleme katılacağımızı,destek vereceğimizi,bu konuda söylemden öte sesimizi duyuracak argümanlar ortaya koymaya hazırız.Tüm sendikalar bu konuda büyük,küçük demeden ortak bir platformda gücünü göstermek zorundadır.Birbirini küçümseyen,kibirlenen veya saldırı mahiyetindeki her türden davranış eğitim çalışanlarının tümüne olumsuz yansımaktadır.

     Tüm eğitim çalışanları sendikalarını birlik olmaya,birlikte hareket etmeye davet ediyoruz.

 

 

                                                                                       Eğitim-Söz-Sen

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.