Türk Eğitim-Sen koltuk yaktı

Türk Eğitim-Sen koltuk yaktı

Okul müdürlerinin adaletsiz bir şekilde göreve getirildiğini savunan Türk Eğitim-Sen Kırıkkale Şubesi koltuk yaktı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü önünde koltuk yakıp bu durumu protesto eden üyeler, olay yerinden olaysız bir şekilde ayrıldı....

Okul müdürlerinin adaletsiz bir şekilde göreve getirildiğini savunan Türk Eğitim-Sen Kırıkkale Şubesi koltuk yaktı. İl Millî Eğitim Müdürlüğü önünde koltuk yakıp bu durumu protesto eden üyeler, olay yerinden olaysız bir şekilde ayrıldı.

Türk Eğitim Sen Kırıkkale Şube Başkanı A. Yücel Karabacak, adil, hakkaniyetli ve şaibeden uzak bir atama şekliyle yandaşını atayamayan siyasi iktidar sözü sınav şartı getirerek yandaşını atamanın yolunu açtığını savundu. Karabacak, sözlü sınavın tam bir komedi
olduğunu ileri sürdü.

Karabacak, “22 aday 2 buçuk saat içerisinde ortalama 5 dakikalık mülakat sonucu puanlandırılmıştır. Bu 5 dakika içerisinde mevzuat bilgisi yüzde 20, analitik düşünme yüzde 10, temsil kabiliyeti yüzde 15, muhakeme gücü yüzde 10, iletişim yüzde 10, davranış yüzde 10, yeniliklere hâkimiyet yüzde 10, genel kültür yüzde 15 olarak değerlendirme yapmışlardır. Pek çoğu yazılı sınavda düşük puan almalarına karşın resmen mülakat puanı ile diğer adayların önüne geçirilmiş, tam anlamıyla sözlü sınav bir çadır tiyatrosuna komediye dönüşmüştür. Yani 5 dakikada karpuz seçemeyenler 5 dakikada müdür seçmeye kalkmışlardır.” dedi.

Bu mülakatların, mevcut yapının ve siyasi anlayışın karakterini, şahsiyetini, liyakatini ortaya koyduğunu belirten Karabacak, sözlerine şöyle devam etti: “Sonuçları incelediğimizde vahim bir tabloyla karşı karşıya kalıyoruz. Torpil öylesine zirve yapmış ki listenin altlarında 10. sırasında yer alan bir Eğitim-Bir-Sen üyesi ve o sendika başkanının birinci derce akrabası olan birisi, açık ara önde olan listenin 1. sırasında yer alan Türk Eğitim Sen üyesini geçmiştir. Listenin en yüksek puanlı ve halihazırda okul müdürü olan ve taraflarınca ödüllendirilmiş Türk Eğitim Sen üyesine 34 verilmiş, yandaş sendikanın torpilli yandaşına 100 puan verilerek, torpil katmerli hale getirilmiştir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.