Vatandaşlar Süreçten Memnun

Vatandaşlar Süreçten Memnun

Memur-Sen Genel Başkanı ve Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu Üyesi Ahmet Gündoğdu, "Şu anda Doğu'da, Güneydoğu'da askerlerimiz de, vatandaşlarımız da süreçten memnun. Terör nedeniyle evlerini terk edip batıya göç etmek zorunda kalanlar, evlerine dönebilecekleri için adeta bayram ediyorlar" dedi.

 Memur-Sen Genel Başkanı ve  Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Grubu Üyesi Ahmet Gündoğdu, "Şu anda Doğu'da, Güneydoğu'da askerlerimiz de, vatandaşlarımız da süreçten memnun. Terör nedeniyle evlerini terk edip batıya göç etmek zorunda kalanlar, evlerine dönebilecekleri için adeta bayram ediyorlar" dedi.

Akil İnsanlar Heyeti Karadeniz Bölgesi Grubu Başkan Vekili Vedat Bilgin ve grup üyesi Gündoğdu, Tokat’ta 26 Haziran Atatürk Kültür Sarayı'nda sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi.

Gündoğdu, burada yaptığı konuşmada, Memur-Sen Genel Başkanı olarak sürecin içinde olmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti.
İktidarın, milletin ortak değeri olan vatanın bölünmezliği, İstiklal Marşı, bayrak gibi konulardan taviz vermesinin intihar etmek olduğunu vurgulayan Gündoğdu, şunları söyledi:

"Yüzde 50 oy almış bir partinin intihar etmesi de muhalefetin işine yarar. Ama bu öyle değil. Bu bütünleşme projesidir. Şu anda Doğu'da, Güneydoğu'da askerlerimiz de, vatandaşlarımız da süreçten memnun. Terör nedeniyle evlerini terk edip batıya göç etmek zorunda kalanlar, evlerine dönebilecekleri için adeta bayram ediyorlar. Onun için karşı koyanların çözüme değil, çözene karşı olduklarını görüyoruz."

 

Başarısız olunursa bir şey kaybetmeyeceklerini ifade eden Gündoğdu, "Başarılı olursak millet kazanacak, ülke kazanacak. Başarısız olursak kaostan, tabut siyasetinden beslenenler, silah tüccarları kar etmeye devam edecek. Millet ise kaybetmeye devam edecek. Benim bu süreçte ısrarla altını çizerek söylediğim bir şey var. Zaman zaman akıllar devre dışı kalıyor, duygular ön plana çıkıyor. Bazen üç beş teröristin yaptığı bir ırka mal edilebiliyor. Onun için ırkçılık cahiliye toplumundan kalma bir hastalıktır" değerlendirmesinde bulundu.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin’i ziyaret eden Gündoğdu, Tokat’taki programının ardından Turhal ilçesinde sivil toplum üyeleriyle bir araya geldi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.