Yetkili Olmak Yetmez, "Onurlu İnsan" Olmaktır Aslolan!

Yetkili Olmak Yetmez, "Onurlu İnsan" Olmaktır Aslolan!

Türkiye Kamu-Sen Genel Mali Sekreteri ve Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri ÜNAL, 13 Nisan 2013 tarihinde bir haber sitesinde yer alan Türkiye Kamu-Sen'e yönelik "SARI SENDİKA" iddiaları üzerine bugün (16.04.2013) bir açıklamada bulundu.

 Türkiye Kamu-Sen Genel Mali Sekreteri ve Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri ÜNAL, 13 Nisan 2013 tarihinde bir haber sitesinde yer alan Türkiye Kamu-Sen'e yönelik "SARI SENDİKA" iddiaları üzerine bugün (16.04.2013) sitemize bir açıklamada bulundu.

Sayın ÜNAL yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Hak arama mücadelesi olan sendikal hareketin içerisinde olmak, hele başkanı olmak hele hele yetkili? Konfederasyonun başkanı olmak gerçekten zordur. Bunun ağırlığını hissetmek te ayrıca zordur.

Unutulmaması gereken buralar birer emanettir ve gelip geçicidir. Doğru olmak ne kadar önemli ise doğru kalabilmek daha da önemlidir.Diyen Nuri ÜNAL, şöyle devam etti.

Müflis tüccar eski defterleri karıştırırmış.

Memur-Sen Genel Başkan Sayın Gündoğdu’nun Kamudanhaber.com sitesine verdiği açıklamalarda  “Abant Çalıştayında Memurların işgüvencesi ve sorunları üzerine Hükümete yönelik yapmış olduğum sert eleştiriler üzerine, Kamusen Genel Başkan Yardımcıları kadir şinaslık göstererek yanıma gelip, "Başkanım Tebrik Ederiz, Hükümetin sosyal tabanı olan bir sendikanın bu konuda bizden daha sert ve cesur açıklamalar yapması bizi şaşırttı biz sizin yanınızda sap sarı sendika olduk." dedi. Bu sözleri DPB Başkan Yardımcısı yanında, Kamusen'i sarısendika olarak ilan eden genel başkan yardımcıları Türk Enerji Sen ve Türk Diyanet Sen başkanlarıydı..” diyerek söylenmeyen bir sözü söylemesi bilgi kirliliğine ve kafa karışıklığına sebep olmaktadır.

Yukarıdaki sözleri ile sayın başkan her zamanki gibi kendine yakışan tavrı ortaya koymaktadır. Çamur at tutmazsa izi kalır anlayışından vaz geçmiyor. Ancak şunu unutmasın ki; yalandan, iftiradan ve karalamadan hiçbir kimseye fayda gelmez.

"Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" derler. Sayın Gündoğdu, kamu çalışanları sizleri de Türkiye Kamu-Sen’i de çok iyi biliyor ve izliyor. 2013 Kutlu Doğum Haftası temasının "İnsan Onuru" olmasını da hatırlatarak daha fazla söze ihtiyaç olmadığını belirtiyor, herkesi Yüce Efendimiz Hz.Muhammed'in (sas) onurlu davranışını ve yaşayışını örnek almaya davet ediyorum. Dedi.                      Nuri Ünal

Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı

Kamugazetesi.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.