YÜREKLERİ YETMEDİ

YÜREKLERİ YETMEDİ

Memur-Sen yaptığı açıklama ile “İş bırakma” eylemine katılmayacaklarını ilan etti.

 oplu sözleşme görüşmelerinin 6. oturumda hizmet kollarının talepleri görüşülerek tamamlandı. Süreç devam ederken Türkiye Kamu-Sen olarak eğer talepler karşılanmaz ise 23 Mayıs’ta  “İş bırakma” eylemi yapma kararı aldık. Ardından bütün sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunarak birlikte bu eylemi gerçekleştirmeyi teklif ettik. KESK ile yapılan görüşmelerde mutabakata vardık ve KESK ile aynı gün iş bırakma eylemi konusunda uzlaştık. Birleşik Kamu-İş de İş bırakma Eylemine katılma kararı aldı. Genel Başkanımız İsmail Koncuk, geçtiğimiz gün Memur-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu’yu bizzat ziyaret ederek bu birlikteliğe katılmaya davet etti. Memur-Sen’in toplu sözleşme görüşmeleri sürerken eylem yapmanın daha doğru bir yaklaşım olduğu açıklaması üzerine İsmail Koncuk, “Siz hangi tarihte eylem yapalım, iş bırakalım diyorsanız biz o tarihte iş bırakmaya hazırız. KESK Başkanı Sayın Lami Özgen de  aynı fikirde. İstediğiniz günü söyleyin, o gün hep birlikte iş bırakalım ve taleplerimizin gerçekleşmesini sağlayalım. Yüreğiniz yetiyorsa 21 Mayıs tarihinde de birlikte iş bırakma eylemini gerçekleştirelim” şeklinde açıklamada bulundu. .Ancak Memur-Sen bir kez daha kimlerin yanında olmayı tercih ettiğini gösterdi. Topu taca atan Memur-Sen, başka eylem planları olduğunu öne sürerek meydanlara inmeye yüreklerinin yetmediğini göstermiş oldu.  

 

Biz Türkiye Kamu-Sen olarak kamu görevlilerinin hak ve menfaatlerinin korunup ilerletilmesi için yasal sınırlar içerisinde her türlü eylemi yapmaya kararlıyız. Bu noktada biz tek başımıza da eylem yapmaya hazırız. Ancak birlikten kuvvet doğar ilkesiyle kamu görevlilerimizin sorunlarının çözümü noktasında ortak hareket etmenin daha etkili olacağı inancındayız. Bu nedenle  kendilerine bir kez daha çağrıda bulunarak, kamu çalışanları menfaatine hareket etmeye davet ediyoruz. Eğer pişman olup da ortak eylem yapmaya karar verirlerse de kapımızın kendilerine her zaman açık olduğunu da burada ilan ediyoruz. Biz Türkiye Kamu-Sen olarak her zaman kamu çalışanlarının menfaati nerde ise orda olacağız. Taleplerimizi elde etmek için de anayasal haklarımızı sonuna kadar kullanmaya kararlıyız. Bizim emrinde olduğumuz tek kesim memurlardır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.