Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Tekrar Mağdur Edildi

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Tekrar Mağdur Edildi

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı’nın twitter üzerinden yaptığı 15 bin ek atama açıklaması üzerine branş kontenjanları belli oldu. 15

bin atamada Bilişim Teknolojileri bölümüne 51 kontenjan verildi. Geçmiş yıllara oranla büyük düşüş yaşayan Bilişim Teknolojileri bölümü atamalarda en büyük taban puana sahip oldu. Geçtiğimiz 20 bin atamada 50 kontenjan verilen Bilişim Teknolojileri bölümünün atama taban puanı 88.59 ile en çok mağdur edilen bölüm oldu. Ayrıca 15 bin ek atamada da 51 kontenjan verilen bölüm mülakat taban puanı 87,28 ile en yüksek taban puana sahip oldu. Yapılacak bu atamada da Bilişim Teknolojileri bölümünün 91 gibi bir atama taban puanına sahip olacağı ön görülüyor.

Yapılan mülakat başvurularının ardından 51 kontenjan verilen Bilişim Teknolojileri bölümünün başvuru sayısı da dikkat çekmektedir. 51 kontenjan verilen bölüme 1094 kişi başvuru yapıp bunlardan sadece 153 kişi mülakata girmeye hak kazandı. Bilişim çağında, Bilişim Teknolojileri bölümünün bu şekilde mağdur edilmesi hem ülke adına hem de eğitim adına büyük kayıp olmaktadır.

adsiz.pngadsiz.png

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.