8 branşa kadro ayırmak çok mu zordu?

8 branşa kadro ayırmak çok mu zordu?

Bu kadar boş kadro oluşmuş iken, 8 branşa, üstelik bunlardan birine alan sınavı yapılmıştı, birer kontenjan ayırmak çok mu zordu?

 Milli Eğitim Bakanlığı, 40 bin öğretmen atama sonuçlarını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre iki branşta açılan kontenjanlara hiç başvuru olmamıştır. Sadece Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile İHL Meslek Dersleri Öğretmenliğinde 2 bin 848 adet kadro boş kalmıştır. Kontenjanların boş kalacağını sadece memurlar.net yönetimi olarak bizler değil, forumdaki bir çok öğretmen adayı üyemiz de bilmekteydi. Bu duruma, bir haberimizde de dikkat çekmiştik.

Dolaysıyla, böyle bir sonuç ortamında, "neden bugüne kadar kontenjan açılan bölümlere hiç kadro açılmadı?" diye düşünülmüyor değil...

Gerçekten de yüzlerce aday, açılacak 10 veya 15 kontenjanın içine girebilmek için 1 yıldır hazırlık yapıyordu.

Ancak boş kalacağı bilinen Psikoloji branşına 7 kontenjan ayıran MEB Personel yönetimi, Makine ve Kalıp, Makine Ressamlığı, Makine Model, Metal, Mobilya, Motor, Fransızca, İşitme Engelliler Öğretmenliği branşlarına az da olsa kontenjan ayırmayı düşünememiştir.

Şimdi, "1 yılını hazırlıkla geçiren bu öğrencilerin emeğinin hesabını kim verecektir?"...

Bu soruya "Devlet herkesi öğretmen olarak atamak zorunda değildir" şeklinde cevap verilmesi hak mıdır, adalet midir?


Memurlar.net

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum