İLKOKUL MÜDÜRLÜĞÜ NORMUNDA 150 SAYISI DÜŞÜRÜLMELİDİR

İLKOKUL MÜDÜRLÜĞÜ NORMUNDA 150 SAYISI DÜŞÜRÜLMELİDİR

LKOKUL MÜDÜRLÜĞÜ NORMUNDA 150 SAYISI DÜŞÜRÜLMELİDİR

 Bilindiği üzere, 4+4+4 eğitim sistemi ile birlikte Sınıf öğretmenlerince okutulan 5 yıllık 1. Kademe (ilkokul) eğitimi 4 yıla inmiştir. Bu değişiklikle birlikte okulların bir kısmı dönüştürülmüş, bir kısmı kapatılmış, bir kısmında da öğrenci sayısında büyük düşüş yaşanmıştır.  Norm Kadro Yönetmeliğinde yer alan,  bünyesinde 6-8 inci sınıfları bulunmayan ilköğretim kurumlarından; öğrenci sayısı 150'den az olanlara müdür norm kadrosu verilmeyeceğine ilişkin düzenleme sebebiyle, öğrenci sayısı 150’den az olan eğitim kurumlarındaki müdürlük kadroları kaldırılmış ve müdür yetkili öğretmenliğe dönüştürülerek, yöneticiler mağdur edilmişlerdir.

 

Türk Eğitim-Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, yaşanan mağduriyetlere yenilerinin eklenmemesi için ilkokullarda,  müdür norm kadrosu verilmesi  için aranılan öğrenci sayısının tekrar değerlendirilmesi ve öğrenci sayısının düşürülerek olası mağduriyetlerin giderilmesi hususunda talepte bulunduk.

 

İlgili yazımız için tıklayınız (word pdf)

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.