MİLLİ EĞİTİMDE ŞOK SORUŞTURMA

MİLLİ EĞİTİMDE ŞOK SORUŞTURMA

Milli eğitimde şok soruşturma. Müdürler çete kurmaktan mı soruşturuluyor?" iddiası...

 Milli Eğitim, İstanbul'da daha önce Milli Eğtim Müdür Yardımcılığı yapmış iki müdür  ile bazı ilçelerdeki okul müdürlerinin adının karıştığı öne sürülen bir skandal ile çalkalanıyor. İki müdür yardımcısı ve okul müdürlerinin ortak paravan şirketler kurdukları  ve  okulların ihalelerine girdikleri iddia ediliyor.

İddiaya göre servis,temizlik hizmet alımı,kantin işleri başta olma üzere maddi anlamda kazanç sağlayan hertürlü olayı kendi lehlerine çevirmek için paravan şirketler aracılığıyla ihalelere girip,yine kendilerinin olan başka bir şirkete işi alarak,çıkar amaçlı suç örgütü oluşturma suçundan 7-8 aydır incelendikleri ve incelemenin sonucunda bakanlık müfettişlerinin 400 sayfa civarında bir dosya hazırladığı belirtiliyor. ŞİMDİ HERKES İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN BÖYLE BİR OLAY OLUP OLMADIĞI VE  SORUŞTURMA  İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPMASINI BEKLİYOR?

KAMUDAN.COM ÖZEL

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.