Şube müdürlüğü sınavı biran önce yapılmalıdır

Şube müdürlüğü sınavı biran önce yapılmalıdır

Şube müdürlüğü sınavı biran önce yapılmalıdır Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı İçin Bir An Önce Çalışma Başlatılmasını İstedik

 31/08/ 2013   tarihli  ve 28751 sayılı Resmi Gazete’de  yayımlanan  Kamu  Kurum  ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve  Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik’te değişiklik yapılmıştır. Milli  Eğitim  Bakanlığı’nın Görevde Yükselme ve  Unvan  Değişikliği Yönetmeliği’ni söz  konusu  değişiklik doğrultusunda güncellemesi gerekmektedir.

Merkez ve taşra teşkilatı şube müdürü kadrolarına atanabilmek için 2000 yılında, merkez ve taşra teşkilatı şef kadrolarına atanabilmek için Kasım 2009 yılında, merkez ve taşra teşkilatı  memur kadrolarına  atanabilmek için Mart 2010’da görevde yükselme  sınavıgerçekleştirilmiş , ancak aradan üç yıl gibi bir süre geçtiği halde görevde yükselme  sınavına  yönelik  yeni bir çalışma yapılmamıştır.

Ayrıca, 2011 yılı Ağustos ayında yapılacağı duyurulan ve önce ertelenip daha sonra iptal edilen Teknisyen, Programcı, Tekniker, Hemşire,  Mimar , Mühendis, Psikolog,  Sosyal  Çalışmacı, Fizyoterapist, Mütercim ve benzeri  unvanları  kapsayan ve yapılamayan  unvan  değişikliği  sınavınınüzerinden  iki yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen, tamamlanması beklenen  sınav  süreciyle ilgili henüz herhangi bir adım atılmamıştır.

Milli  Eğitim  Bakanlığı’na bir yazı göndererek, adil, şeffaf, kariyer, liyakat ve performans ölçülerini dikkate alan gerekli mevzuat düzenlemelerinin ivedilikle yapılarak, merkez ve taşra teşkilatında münhal bulunan memur, şef ve şube müdürü kadrolarına atama yapılmak üzere görevde yükselme sınavları ile Teknisyen, Programcı, Tekniker, Hemşire, Mimar, Mühendis, Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Fizyoterapist, Mütercim ve benzeri unvanları kapsayan unvan değişikliği sınavının bir an önce yapılması için gerekli çalışmaları başlatmasını ve bu sınavları bekleyen binlerce Bakanlık çalışanının mağdur edilmemesini istedik. 

Eğitim Birsen

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.