Yönetici Atama Mülakatında Neler Sorulacak

Yönetici Atama Mülakatında Neler Sorulacak

Yönetici atamalarında mülakatlar önümüzdeki haftadan itibaren başlıyor... Birkaç ilimiz mlakatları gerçekleştirdi. Mülakat yapan illerimizde mülakata giren yönetici adayları ve mülakat komisyonları ile görüşmeler yaptık. Mülakata girecek adayların fikir edinmesi için bu haber hazırlanmıştır..

 Ülke genelinde yönetici atamaları yapılmaya başladı. Mülakat esaslı yapılacak atamalarda birkaç ilimiz mülakatları gerçekleştirdi. Mülakat yapan illerimizin komisyonları ve mülakata girecek adaylarla görüştük...

Mülakata girecek adaylarımıza yardımcı olmak amacıyla bu görüşmeler ve haber yapılmıştır...

Mülakat yapılan illerimizde adaylara mevzuat soruları ve genel kültür soruları sorulmaktadır..

Birçok ilimizde 4 mevzuat 2 Genel Kültür sorusu sorulmaktadır...

Mülakat komisyonu tarafından hazırlanan mevzuat ve genel kültür soruları bir torbaya atılarak adaylara çektirilmektedir. Soruları adaylar torbadan çekecek. Soruya cevap veren adaylara soruyu bilip bilmediği noktasında imza alınmaktadır. 

Bu soruların yanında yine adayın kılık kıyafet, diksiyon ve temsil yeteneğine komisyon puan verecektir. 

Mülakata girecek adaylarımıza tavsiyemiz , yönetici atama sınavında sorulan mevzuatlara göz atmalarıdır. Birde son dönemin güncel olayları ve yine mülakata gireceği ille ilgili genel kültür içeren sorulara çalışmalarıdır.

Mülakata girecek adaylarımıza tavsiyemiz , mülakatta cevapladıkları sorunun cevabının doğru olup olmadığını komisyona sorarak sorunun üstüne "doğru cevapladığını" imza altına almalıdır. 

Her sorunun ayrı puanı olduğu için komisyon burada sadece kılık kıyafet, diksiyon ve temsil yeteneğinde takdir hakkı kullanabilecektir. Bu takdir hakkı da hem mülakata içinde çok az bir puan değeri bulunuyor hemde atamaya etki konusunda ancak 1-2 puan etkisi bulunuyor...

Mülakata girecek tüm adaylara başarılar dileriz...

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.