Yönetici Atama Yönetmeliği Revize Edilmelidir

Yönetici Atama Yönetmeliği Revize Edilmelidir

Memursen Genel Başkanı "Yönetici Atama Yönetmeliği Uygulamaya Girmeden Revize Edilmelidir" dedi...

 Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yönetici atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde yaptığı değişiklikleri eleştirerek, “Yeni yönetmelikte yöneticilerin müktesep hakları korunmamış; ehliyet, kariyer, liyakat gibi kriterlerin pratik karşılığı yönetmeliğe yansıtılamamış, hizmet puanı ön plana çıkarılmış, aylıksız izinde bulunan yöneticiler, kapatılan okullardaki yöneticilerin durumu gibi birçok konuda genelgeyle düzeltilemeyecek yasal boşluklar oluşturulmuştur” dedi.

Eğitim-Bir-Sen 7. Şube Yönetim Kurulları İstişare Toplantısı Bera Alanya Otel’de yapıldı. İki gün süren toplantının sonunda bir basın toplantısı düzenleyen Ahmet Gündoğdu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 28 Şubat’ta Yönetici Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nde değişikliğe giderek 2009 tarihli yönetmeliği büyük ölçüde değiştirdiğini ifade eden Gündoğdu, “Bakanlığın kurumsal hafızasının kaybolduğu, paydaşların önerilerinden yeterli ölçüde yararlanılmadığı, ben bilirim yaklaşımı içeren yönetici atama yönetmeliğinin uygulanması halinde telafisi mümkün olmayan sıkıntılar yaşanabilir. Sendika olarak bakanlık uygulamaları ile yargı arasında git-gel yaşamak istemiyoruz. Hem bakanlığı meşgul eden hem eğitimcileri huzursuz eden, yapılan işlemin yargı kararları dolayısıyla geri alınması esnasında yeni memnuniyetsizliklere neden olan ve kargaşaya davetiye çıkaran yönetmelikler dönemi artık kapanmalıdır. Eğitim çalışanları olarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nda işlerin yolunda gittiği, istişaresiz ve uygulamadan kopuk düzenlemelerde ısrar edilmediği, eğitim çalışanlarına değer verildiği günleri görmek istiyoruz. Eğitimcilere sıcak mesajlar veren Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’nın uyarılarımızı dikkate almasını, yeni yönetici atama yönetmeliğini uygulamaya sokmadan revize etmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.