Yönetici Atamada Mülakat Olacak

Yönetici Atamada Mülakat Olacak

MEB Yönetici Atama Yönetmeliğini Eğitimbirsenle Hazırlıyor. MEB diğer sendikaları es geçerek hata yapıyor....

 Memur Sen  Genel Başkanı Ahmet  Gündoğdu  katıldığı  İstanbul 4 nolu  şubenin 3.sünü düzenlediği Armutlu  Çalıştayında göndeme  dair çok  önemli açıklamalar yaptı.

Gündoğdu 4-c lilerin  çalışma  güvencesi öğretmenlerin ve memurların  ekonomik haklarının iyileştirilmesi ve  ekonomik  düzenlemeler ve MEB'deki en  son  yönetmelik  çalışmaları  hakkındabilgi verdi.

Gündoğdu yaptığı  açıklamada Yönetici Atama yönetmeliğinin yayınlanan halinin  sorunluolduğunu aslında bu  sorunların daha da  büyük olduğunu,  yaptıkları itirazlar neticesinde yayınlanan yönetmelikte bu sorunların asgariye indirilmiş halinin olduğunu ancak hala çok tartışmalı yanlarının bulunduğunu ifade etti.

Yönetici Atama yönetmeliğinde Mülakat konsunda flaş açıklamalar yaptı.

Yönetici Atama yönetmeliğinde Mülakat konusunda Müdürlükte Mülakat uygulanacak, müdür başyardımcılığı ve müdür yardımcılığında ise mülakat kalkacak.

Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan ÇAKIRCI bu konuda bir çalışma hazırlayarak MEB'e sundu.


KAMUDANHABER YÖNETİCİ ATAMA YORUMU 

MEB YÖNETMELİK HAZIRLANIRKEN YİNE HATA YAPIYOR


Eğitimbirsen üyelerinin haber sitelerinin vermiş olduğu bilgilere göre , Yeni yönetici atama yönetmeliğini MEB ile Eğitimbirsen ortak hazırlıyor.

Türkeğitimsen , Eğitimsen ve Eğitim - İş yöneticileri yönetmelik hazırlanması yada görüş alınması noktasında şu ana kadar muhatap alınmadı.

Eğitimbirsen adına mevzuat sekreteri Ramazan ÇAKIRCI , Yönetici Atama Yönetmeliğini Müsteşar Yardımcısı ile beraber hazırlıyor.

MEB'in yönetici atama konusunda sadece Eğitimbirsen'in görüşlerine başvurması kabul edilemez...

Yönetici Atama Yönetmeliği hazırlanırken tüm eğitim sendikalarının görüşleri alınmalı ve ortak akılla bu yönetmelik hazırlanmalıdır. 

Yönetici Atama Yönetmeliği konusunda muhatap olarak sadece Eğitimbirsen'i kabul eden MEB bu hatasından vazgeçmeli ve tüm sendikaların görüşünü almalıdır.

Bu ülkede sadece Eğitimbirsen üyeleri yönetici olacak değil...

MEB'de sadece Eğitimbirsenli üyesi öğretmen ve yöneticiler yok...

Umarız Bakanlık bu uyarımızı dikkate alır...

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.