Yönetmeliğin İptalini Bekleyenler DİKKAT !

Yönetmeliğin İptalini Bekleyenler DİKKAT !

Yönetmeliğin İptalini Bekleyenler DİKKAT !

1-Adli Tatil 1 Eylül 2013'te bitti.
2-Bir Hakim dava sırası geldiğinde 15 gün içinde davanın açılıp açılmayacağına karar verir. (En iyi ihtimal 15 Eylül 2013)
3-Dava kabul edilecek ise taraflardan eksik evrakları 2 ay içinde teslim etmesini ister.(Taraflardan biri ek süre talep edebilir- En İyi İhtimal 15 Kasım 2013)
4- İdareden savunma talep eder. (En İyi İhtimal 15 Aralık 2013)
5-İdarenin savunması ile ilgili davalı sendikaya cevap verip vermeyeceğini sorar. (En İyi İhtimal 15 Ocak 2014)
6-Dikkat edin evrakın yolda beklemesini, dava sırası beklemesini, ek süre talebini bile süreye katmıyorum.

Sonuç: Atamalar tamamlanmıştır. Ve diyelim ki karar sizin istediğiniz gibi çıktı. Atananlara hiçbir şey olmaz. Atamalar iptal olmaz. Daha önemli bir şey söyleyeyim mi: Bariz İptal edilmesi gereken 28 Şubat Yönetmeliği ile ilgili açılan dava tarihi 14 Mart 2013. Aradan 6 ay geçti. Karar çıktı mı? Hayır. O yönetmelikle yapılan tek atama hangisi? Norm fazlası. O yönetmelik iptal olursa Tüm illerde yapılan Norm Fazlası atamaları iptal olur mu? Hayır. 4 Ağustos Yönetmeliği iptal olursa Sınavla Atama İptal olur mu? Hayır. Son sorum:28 Şubat Yönetmeliğinin İptal Kararı bile çıkmamışken 4 Ağustos Yönetmeliğinin İptalini Beklemek Ne Kadar Mantıklı?

Bugüne kadar sendikaların aldığı en erken karar başvurusu 1 Ekim 2005. Konu:Sözleşmeli Öğretmenlik Talep:Yürütme Durdurma-İptal Yürütme Durdurma Tarihi:1 Mart 2006. Meb:04/07/2006 da 1-2 maddeyi değiştirmiştir. İptal Kararı hala verilmemiştir. Kaç yıl geçti:6,5 yıl. Sözleşmeliler Kadroya geçti dava iptal kararı vermeden kapandı.

Kaynak memurlar.net forum
Kaynak memurlar.net forum

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum