2022 Tapu Kadastro Memur, Personel Alımı Başvuruları Başladı Mı?

2022 Tapu Kadastro Memur, Personel Alımı Başvuruları Başladı Mı?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde personel olmak isteyenlerin başvuru tarihlerini kaçırmaması gerekiyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 2022 yılında 407 yeni sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek. Bunlardan 5’ i merkez ve taşra birimlerinde çalıştırılmak üzere büro çalışanı olacak. Kalan personellerden 302’ i tekniker pozisyonu için 100’ de koruma görevlisi pozisyonu için alınacak.

İş arayanların oldukça ilgilendiği bu alımlar için başvuru tarihleri de açıklandı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne iş başvurusu yapmak isteyenlerin aklındaki tek soru başvuruların ne zaman olacağı.

407 yeni personel alımı için başvurular. 29.12.2021 tarihinden 07.01.2022 tarihine kadar devam edecek. Başvurular e-devlet üzerinden yapılacaktır. Şahsen ya da e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Genel Şartlar Nelerdir?

  • Başvuru yapılacak unvan ile aynı kamu ve kuruluşta görev yapmıyor olmak.
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde yer alan şartları taşımak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.