28. dönem POMEM başvuru tarihi belli oldu! POMEM başvuru şartları neler?

28. dönem POMEM başvuru tarihi belli oldu! POMEM başvuru şartları neler?

Polis Akademisi Başkanlığının yaptığı POMEM sınavı için bu yıl da başvuru tarihleri açıklandı.

28. Dönem POMEM Giriş Sınav Başvuruları Ne Zaman Ve Nasıl Yapılacak?

Akademiye girmek isteyenlerin girmesi gerektiği bu sınav için geri sayım başladı. Tarihler açıklanırken aynı zamanda kontenjan bilgisi de açıklandı. Bu sınavla beraber akademiye toplamda 8 bin öğrenci alımı yapılacak.

28. dönem POMEM sınavları için başvuru tarihleri belli oldu.

Sınava girmek isteyen adaylar 27 Aralık 2021 tarihinden itibaren başvuru yapabilecek. 27 Aralık tarihinde ayrıca ön başvuru şartları da yayınlanacak.

Adayarın sınava girmesi için başvurularını yapması ve şartları karşılaması gerekiyor.

Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sayfasından yayınlanana duyuru ise şu şekilde:

“ Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan 6.400 lisans (5.120 erkek ve 1.280 kadın), 1.600 önlisans (1.280 erkek ve 320 kadın) olmak üzere toplam 8.000 öğrenci alımı yapılacaktır.

Alıma ilişkin esaslar 27.12.2021 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığının resmi internet sitesinden (www.pa.edu.tr) açıklanacaktır.

28. Dönem POMEM Giriş Sınavı Aday Belirleme Ön Başvuruları 27.12.2021 tarihinde başlayacak olup Aday Belirleme Ön Başvuru Kılavuzu da aynı tarihte yayımlanacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.