Bakan Özer'e 'şartları taşımayanların ilçe müdürü olarak atanmaları' soruldu

Bakan Özer'e 'şartları taşımayanların ilçe müdürü olarak atanmaları' soruldu

Milli Eğitim Bakanlığının bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda şartları taşımayanların ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılan atamaları eleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığının bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda şartları taşımayanların ilçe milli eğitim müdürlüklerine yapılan atamaları eleştirildi. Atamalarla ilgili yapılan eleştirilerde şu ifadeler kullanıldı;

"Milli Eğitim Bakanlığının Sayıştay denetim raporunda 2020'yle ilgili olarak onbir güzel eleştiri var, gayet güzel eleştiriler.

Çok da önemli, bir ikisini söyleyeceğim, vaktimiz yetmeyecek çünkü. Mesela, ilçe milli eğitim müdürlüğü kadrolarına mevzuatta öngörülen şartları sağlamayan kişilerin atanmasıyla ilgili bir eleştiri var.

Bu bir değil, iki değil, Sayıştay raporlarına girecek şekilde çok sayıda olduğu için alınmış. Önemli bir konu, siz de bunun farkında sınız."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.