E-Okul VBS Öğrenci Girişi Karne Notları Sorgulama

E-Okul VBS Öğrenci Girişi Karne Notları Sorgulama

E-Okul VBS Öğrenci Girişi Karne Notları Sorgulama

2021 – 2022 eğitim öğretim yılının sonlarına doğru yaklaşıyoruz. 17 Haziran’ da kapanacak olan okulların ardından başlayacak yaz tatili için geri sayım başladı. Milyonlarca öğrencinin karne heyecanı yaşayacağı günler yaklaşırken veliler de e-okul VBS üzerinden karne notu sorgulamaya başladı. E-okul sistemi üzerinden ders notları, devamsızlıklar, yazını sınav sonuçları gibi birçok bilgiye ulaşılabiliyor. Dönem sonuna yaklaştığımız şu günlerde veliler de e-okul üzerinden karne notunun nasıl sorgulanacağını merak ediyor. İşte tüm detaylar…

2021 – 2022 eğitim öğretim yılı 6 Eylül 2021 tarihinde başlamıştı. O tarihten bu yana birçok zorlu sınavdan geçen ve eğitim yılını başarıyla tamamlayan öğrenciler için karne günü yaklaştı. 17 Haziran 2022 tarihinde karnelerin dağıtılmasının ardından eğitim yılı son bulacak. E-okul üzerinden karne notunu öğrenmek isteyen öğrenciler ve veliler ise e-okul sisteminin ne zaman kapanacağını merak ediyor.

E-okul VBS, karne döneminde de öğrencilerin erişimine izin verecek. Karne notlarını öğrenmek isteyen öğrenciler öğretmenlerinin tüm notları girmesinin ardından bu bilgiye erişebilecek. Karne gününe kadar e-okul üzerinden karne notu sorgulanabilecek.

E-Okul Girişi Nasıl Yapılır?

E-okul sistemine girmek için öncelikle arama motorundan e-okul sayfasına giriş yapmak sonrasında çıkan sayfa üzerinde sağ taraftaki veli bilgilendirme sistemi başlığı altında istenen bilgileri doldurmak gereklidir. Öğrencinin TC kimlik numarası, öğrenci numarası ve güvenlik kodu girildikten sonra ikinci aşamaya geçilir. İkinci aşamada ise öğrencinin okul ve kimlik bilgileri doğru şekilde doldurulur. Bu şekilde e-okul sistemine giriş yapılabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.