KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kyk Burs ve Kredi sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili soruların cevapları merakla beklenmeye devam ediyor. 2021 yılında Kyk Burs veya Kredi almaya hak kazanan öğrencilerin sonuçları çok kısa süre sonra açıklanacağı söyleniyordu..

Kyk Burs ve Kredi sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili soruların cevapları merakla beklenmeye devam ediyor. 2021 yılında Kyk Burs veya Kredi almaya hak kazanan öğrencilerin sonuçları çok kısa süre sonra açıklanacağı söyleniyordu, işte o tarih ve detaylar haberimizde sizlerle..

Kyk Burs ve Kredi başvurularını 10 Kasım tarihi itibari ile tamamlayan öğrenciler o tarihten itibaren dört gözle Kyk Burs ve Kredi sonuçlarının açıklanmasını bekliyorlardı. Yapılacak olan değerlendirme sürecinde %40 oranında öğrencilerin başarı durumu dikkate alınacağı da bilinen bilgiler arasında yerini alıyor.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’ ndan yapılan açıklama sonrasında ise sonuçlar için henüz net bir tarih verilmediği ve ellerin geldikleri en kısa süre içerisinde Kyk Burs ve Kredi sonuçlarını açıklayacaklarını da dile getirmişlerdi.

10 Kasım tarihinde başvuruları online ortamda e-Devlet üzerinden tamamlanmış olan Kyk Burs ve Kredi sonuçlarının Aralık ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl 2020 yılında, Kyk Burs ve Kredi başvuruları 8 Kasım tarihinde tamamlanırken, sonuçları ise Aralık ayı içerisinde açıklanmıştı. 2021 yılında ise başvuraları 10 Kasım tarihinde tamamlanan Kyk Burs ve Kredi sonuçlarının yine Aralık ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

Milyonlarca öğrencinin dört gözle beklediği Kyk Burs ve Kredi sonuçları henüz açıklanmasa da Aralık ayı içerisinde e-Devlet üzerinden açıklanması bekleniyor.

KYK BURS ve KREDİ ÜCRETİ NE KADAR?

Her yıl yeniden belirlenen Kyk Burs ve Kredi Ücretleri 2021 yılında; Lisans öğrencileri için 650 TL, Yüksek Lisans öğrencileri için 1300 TL, Doktora öğrencileri için 1950 Tl’ dir.

Kyk Burs ve Kredi ödemeleri bir eğitim öğretim yılı içinde 12 kez yapılmaktadır. Her ayın başında öğrenciler TC Kimlik Numaralarının son hanesine göre burs ödemelerine hesaplarından erişebilirler.

KYK BURSU HANGİ DURUMLARDA KESİLİR?

  1. Başarısız olma durumunda.
  2. Öğretim kurumundan ayrılma, çıkarma veya en az bir yarıyıl uzaklaştırma cezası alma.
  3. Vazgeçme, izin alma, kayıt dondurma gibi durumlarda.
  4. Öğretim kurumunun kapatılması durumunda.
  5. Bakanlığımıza bağlı yurtlardan "yurttan süresiz çıkarma cezası" alındığında.
  6. Kesin hükümle mahkum olma hallerinde Kyk Bursu alan öğrencilerin Kyk bursu kesilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.