Marketler İndirim Yapacak Mı? Market Ürünlerine İndirim Gelecek Mi? Ayçiçek Yağı, Süt, Yumurta Fiyatı Düşecek Mi?

Marketler İndirim Yapacak Mı? Market Ürünlerine İndirim Gelecek Mi? Ayçiçek Yağı, Süt, Yumurta Fiyatı Düşecek Mi?

Kısa zaman önce kur fiyatları ve altındaki şiddetli yükselişin ardından market ürünlerine zam üstüne zam gelmişti.

Kurun etkisiyle zamlanan ürünler vatandaşlar tarafından neredeyse alınamaz hale gelmişti. Zamların ardından fiyatların son hali tepkiyle karşılanmıştı. Ancak yükselen kur fiyatları düşüşe geçti. Düşüşün ardından zamlanan market ürünlerinin kur artışı öncesi fiyatlarına dönüp dönmeyeceği soruları sorulmaya başlandı.

Türk lirası yakın zamanda dolar karşısında %40 değer kaybetti. Kurdaki bu yükselişin ardından marketler zam üstüne zam yapmaya başladı. Temel ihtiyaçlar arasında olan Ayçiçek yağı, süt, yumurta gibi besinler bile fazlasıyla zamlanarak oldukça yüksek fiyatlara ulaştı. Ancak kurdaki bu yükseliş uzun sürmedi. Yaşanan bu yükselişin ardından birkaç gün önce kur fiyatlarının düştüğü görüldü. Bunun üzerine vatandaşlar zamlanan ürünlerin eski fiyatlarına dönüp dönmeyeceğini sormaya başladı.

Marketler İndirim Yapacak Mı?

Zamların ardından oldukça pahalı hale gelen market ürünlerine indirip gelip gelmeyeceği merak konusu. Dolar arttığında hızlı bir şekilde gelen zamlar dolar düştüğünde aynı hızda geri kaldırılmıyor. Zincir marketlerden indirim olup olmayacağına henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak uzmanlar gelecek indirimlerin hemen olmayacağını belirtiyor.

Aniden düşen kur fiyatlarının ardından vatandaşlar indirimler için bekliyor. Kur yükseldiğinde gelen zamların geri alınıp alınmayacağı merak ediliyor. Vatandaşların market ürünlerinde indirim görebilmesi için bir miktar daha beklemesi gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.