ÖSYM Sınav Görevi Ücretleri Ne Kadar?

ÖSYM Sınav Görevi Ücretleri Ne Kadar?

ÖSYM sınav görevi ücretleri ne kadar olacak? Gözetmen ücretleri ne kadar? Sınav gözetmenleri ve diğer görevliler ne kadar ücret alıyor? Tüm bu sorularınızın cevaplarını sizler için bu yazımızda derledik.

ÖSYM her sene birçok sınav düzenlemekte ve düzenlemiş olduğu bu sınavlarda da öğretmenleri görevli olarak çalıştırmaktadır

ÖSYM Sınav Görevi Nedir?

Başvuru yapan öğretmenler ÖSYM sınavlarında salon başkanı, bina görevlisi, sınav gözetmeni gibi görevlerde çalışabilmektedirler. Böylelikle Türkiye’nin dört bir yanında düzenlenen ÖSYM sınavlarında binlerce öğretmen görev almış oluyor. sınav görevi için başvuruda bulunan öğretmenler sınav görevi ücretleri ne kadar diye merak ediyor.

ÖSYM Sınav Görevi Ücretleri Ne Kadar?

ÖSYM sınav görevlerinde çalışmak için bina sorumlusu, bina yönetici, salon başkanı, sınav gözetmeni, yedek gözetmen ve yardımcı (engelli) gözetmen görevlendiriliyor. Peki, ÖSYM sınav görelileri ne kadar ücret alıyor?

Bina sorumlusu olarak görevlendirilen öğretmen 427 TL alırken bina sorumlusu yardımcısı 285 TL ücret alıyor.

Bina yöneticisi sınav görevi ücreti 285 iken, bina yönetici yardımcısı 256 TL ücret alıyor.

Her sınav salonunda bir tane görevlendirilen salon başkanı 256 TL ücret alıyor.

Gözetmen sınav görevi ücreti 228 iken yedek gözetmen sınav görevi ücreti ise 199 TL olarak belirlendi.

Son olarak yardımcı gözetmen (engelli) sınav görevi ücreti ise 313 TL olarak duyuruldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.