Vali :İki bin öğretmen aşı olmamak için direniyor

Vali :İki bin öğretmen aşı olmamak için direniyor

Vali: iki bin öğretmenimiz aşı olmamak konusunda ısrarlarını sürdürüyor. Onlardan da aşı olmalarını rica ediyorum

Kocaeli Valiliği öncülüğünde ‘Güvenli Okul Güvenli Gelecek’ sloganı ile 2021-2022 eğitim öğretim yılı ‘Okul Güvenliği Toplantısı’ Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu Jandarma Albay Yavuz Selim Kapanca, İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, Kocaeli İl Göç İdaresi Müdürü Mehmet Erkoç, kaymakamlar, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler katıldı.

“MÜKEMMEL EĞİTİM SİSTEMİ BULUNMUŞ DEĞİL”

Programda konuşan Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, “Eğitim, ulusların hür ve bağımsız yaşayabilmesinin önemli bir koşuludur. Eğitim stratejik bir alandır. Dünya sürekli eğitimi tartışıyor. Dünyada mükemmel bir eğitim sistemi bulunmuş değildir. Böylesine dinamik, değişim ve dönüşümün hızlı olduğu bu dünyada dün, bugün ve an sürekli değişiyor. Çocuklarımızı bugüne göre değil yarına göre yetiştirmemiz önemlidir” dedi.

“AŞI OLMAMAK İÇİN DİRENİYORLAR”

Okullarımıza bin 280 temizlik görevlisi görevlendirilmiştir. İlimiz genelinde görev yapan öğretmenlerimizin aşılanma oranı %92,4 ,12 yaş ve üstü öğrencilerin aşılanma oranı %17,5’tir. Yaklaşık iki bin öğretmenimiz aşı olmamak konusunda ısrarlarını sürdürüyor. Onlardan da aşı olmalarını rica ediyorum. Bugün ya da yarın maviye geçeriz diye tahmin ediyorum.

“960 OKULDA KAMERA SİSTEMİ VAR”

Öğrencilerimiz için emniyet ve jandarma ekiplerimiz tarafından güvenlik tedbirleri alınıyor. 960 okulumuzun tamamına kamera sistemi kurulmuş olup, KGYS’ye entegre edilen okul sayısı 27’dir. Bu yıl toplam 16 proje, 314 yeni derslikten oluşan 13 okul, 2 ek bina ve 1 spor salonu eğitim öğretime hazır hale getirilmiş,171 derslikli 8 projenin inşaatı devam etmektedir. Ayrıca toplam 486 derslikli 33 proje ise sözleşme, ihale ve proje aşamasında olup en yakın zamanda ilimiz eğitimine kazandırılacaktır.

“CEZAİ İŞLEM UYGULANDI”

Çocuklarımıza musallat olan bir takım insanların buradan uzaklaştırılması konusunda tedbirlerimiz devam ediyor. Bu kapsamda yasak sigara satışı konusunda 7 bin 97 işletmeye idari işlem yapılmıştır. Okul çağındaki çocuklarımızın gittiği tespit edilen 752 internet kafe ile ilgili yapılan denetimlerde ise 10 işletmeye idari ve cezai işlem uygulanmıştır. Servis konusunda da 4 bin 886 servis denetiminden 170 servise idari işlem gerçekleştirilmiştir.

“KARŞIT PROPAGANDA YAPMAYIN”

Keşke dememek için mutlaka aşılama faaliyetlerinize destek olmanızı istiyorum. Aşı olmasanız bile karşıt propaganda yapmamanızı rica ediyorum. 65 bin 500 kamu çalışanının bulunduğu bu şehirde kurallara uyulmasını rica ediyorum. Biz hiç kimsenin yerine geçip karar almayacağız. Ülkemizde herkesin bir başkasının yerine karar alma konusunda iştahı var. İstişare kültürüne önem veriyoruz. Bu konuda da ısrarcı olacağız” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.