Müzik öğretmeni evinde infaz edildi .Azmettirici bakın kim çıktı.

Müzik öğretmeni evinde infaz edildi .Azmettirici bakın kim çıktı.

Müzik öğretmeni evinde infaz edildi .Azmettirici bakın kim çıktı.

İstanbul'da 18 yıl önce 10 yaşındaki kızının gözleri önünde başından iki kurşunla vurularak infaz edilen müzik öğretmeni Arzu Nihan Çelik cinayetindeki sır çözüldü. Vicdanına yenik düşen ve 18 yıl sonra cinayeti itiraf eden şüpheli Erkan C., "Kocası azmettirdi arkadaşım ve ben öldürdüm" dedi. Erkan C. Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi

İstanbul'un Fatih ilçesine bağlı Ördekkasap Mahallesi Karakeçili Sokak'ta 5 Mayıs 2004 günü sabah saat 06:30 sularında meydana gelen olay iddialara göre şöyle yaşanmıştı.

Müzik öğretmeni Arzu Nihan Çelik kapısına gelen kimliği belirsiz iki kişi tarafından iki kurşunla vurularak öldürüldü. Olayı gören öğretmenin 10 yaşındaki kızı şok geçirdi. Olay yerine gelen polisler tarafından hastaneye götürülen küçük N.Ç.'ye tıbbi müdahale yapılarak sakinleştirici ilaçlar verildi.

Komşular, öldürülen öğretmen ile kocası arasında iki gün önce şiddetli bir kavga meydana geldiğini ve o günden beri de kocası Şerafettin Çelik'in eve gelmediğini söylediler.

Polise annesini öldüren katillerin eşkalini veren küçük N.Ç., zanlıların eldiven taktığını söyledi.

CİNAYET GÜNÜ EŞİ EVDE YOKMUŞ

Cinayetin işlendiği yıl konuyla ilgili basına çıkan haberlerde öğretmenin eşinin 1999 yılında Narkotik polisi tarafından aranan şüphelilerden olduğu ve 2003 yılında Hollanda'da yakalandıktan sonra Türkiye'ye iade edilen Şerafettin Çelik'in olaydan bir ay önce cezaevinden tahliye edildiği öğrenildi. O dönem ifadesi alınan Şerafettin Çelik'in cinayet sırasında evde bulunmadığı öğrenilmişti. O dönem yapılan tüm çalışmalar sonucu cinayetin üzerindeki sır perdesi bir türlü aralanmadı.

18 YILIN ARDINDAN GELEN İTİRAF

Aradan geçen 18 yılın üzerine Samsun Cinayet Büro Amirliğinde giden 52 yaşındaki Erkan C. isimli şahıs 2004 yılında öldürülen müzik Öğretmeni Arzu Nihan Çelik cinayetini kendisinin işlediğini söyleyerek itiraf etti. Geçtiğimiz Çarşamba günü vicdanına yenik düşüp olayı anlatan Erkan C. cinayeti öğretmenin kocası Şerafettin Çelik'in azmettirdiğini kendisinin de bir arkadaşı ile olayı gerçekleştirdiğini söyledi. Kadın kapıyı açınca önce ben bir el ateş ettim, ardından C.Ö. silahı aldı o da bir el ateş etti dediği öne sürüldü.

AZMETTİRİCİ EŞ 3 YIL ÖNCE ÖLMÜŞ

18 yıl aradan sonra gelen itirafın ardından İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğince gözaltına alınan Erkan C. işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Konuyla ilgili yapılan çalışmalarda azmettirici olduğu öne sürülen ve 2006 yılında cinayetten şüpheli olarak gözaltına alınıp serbest kalan Şerafettin Çelik'in 2019 yılında vefat ettiği öğrenildi. Bahsi geçen diğer şüpheli için yakalama çalışmaları sürüyor.

Samsun Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine giden Erkan C., Fatih'te 2004'te bir eve düzenlenen ve öğretmenin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıyı kendisi ve arkadaşı C.Ö'nün gerçekleştirdiğini söyledi.

0x0-18-yil-sonra-cinayet-itirafi-muzik-ogretmeni-cinayetinde-azmettirici-bakin-kim-cikti-1664612772603.jpg

Bunun üzerine gözaltına alınarak İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğine getirilen şüphelinin, ifadesinde, maktulün eşi Şerafettin Ç'nin azmettirmesi sonucu C.Ö. ile saldırıyı gerçekleştirdiklerini ve daha sonra firar ettiklerini söylediği öğrenildi.

İfade üzerine ekiplerin ulaşmaya çalıştığı maktulün eşi Şerafettin Ç.'nin 2019'da hayatını kaybettiği belirlendi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Erkan C. adliyeye sevk edildi, C.Ö'nün yakalanmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum