Otomobilde 100 bin TL'ye varan indirimler geldi

Otomobilde 100 bin TL'ye varan indirimler geldi

Durgunluğun bir süre daha devam etmesi ardından %20'lik fiyat düşüşleri bekleniyor.

Kur artışıyla birlikte fiyatları zamlanan otomobiller,düşüşün ardından indirime döndü. İlk indirimlerin yapıldığı sektörlerin başında gelen otomotivde, stokçuların oyununun bozuldu.

Birçok marka sıfır araç satışında indirime giderek liste fiyatına yansıttı. Önceki gün düşüşle birlikte bünyesinde Peugeot, Opel, Citroen ve DS markalarını barındıran Fransız PSA Grubu indirimleri ilk yansıtan marka oldu.

Fiyatlara yüzde 10 indirim yaptığını duyuran grubun modellerinden Opel Corsa 395 bin liradan 359 bin liraya kadar geriledi. Diğer marka ve modellerinde de aynı indirimi uygulayan grup, otomotivde indirime öncülük etmiş oldu.

RENAULT YÜZDE 20 İNDİRİM YAPTI

Renault MAİS'te yüzde 20 indirime giderek yansıtılan zamları geri almış oldu. Renault geçen hafta 361 bin liraya çıkan Clio modeli yeni indirimle birlikte 247 bin liraya kadar geriledi. Dacia'da da Renault'la benzer oranda indirime gidildi.

BMW VE FORD DA KERVANA KATILDI

Kur düşüşüyle BMW yüzde 17 ile yüzde 40 arasında değişen indirimlere imza attı. Ford modellerinde ise yüzde 10 ile yüzde 15 arasında değişen indirimin yapıldığı görüldü.

Türkiye'nin en çok satan markalarından ve yerli üretimi de bulunan Hyundai'de de ÖTV dilimi değişen ve kur düşüşüyle 100 bin lirayı aşan model indirimlerine imza attı. Yerli üretim i10 modelinin tamamı yüzde 80'den yüzde 50'lik ÖTV dilimine düşerken, kur artışıyla birlikte 360 bin liralardan 240 bin liralara kadar düştü. Suzuki'de de yüzde 10 civarında indirim yaptı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.