2024 EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi

2024 EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (2024-EKPSS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu oldu. 28 Nisan'da gerçekleştirilen sınav, 115 bin adayın katılımıyla yapıldı.

EKPSS Sonuçları ve Açıklama Tarihi

2024-EKPSS, ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans ve lisans programlarından mezun olan veya mezun olabilecek adayların katıldığı önemli bir sınavdı. Sınav, genel yetenek ve genel kültür testlerinden oluşuyordu. Adaylara 60 soru yöneltilirken, cevaplama süresi 60 dakikaydı. Engelli gruplarına göre ise farklı ek süreler uygulandı.

ÖSYM Tarafından Belirlenen Sonuç Tarihi

ÖSYM, 2024-EKPSS sonuçlarının açıklanacağı tarihi duyurdu. Sonuçlar, mayıs ayında ilan edilecek. Adaylar, 23 Mayıs tarihinden itibaren sonuçlara erişebilecekler. Sınav sonuçları, ilgili adaylar için önemli bir belirleyici olacak ve gelecekleri hakkında önemli ipuçları verecek.

Sonuçların Öğrenilmesi ve Geçerlilik Süresi

Adaylar, sonuçlara ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden erişebilirler. https://sonuc.osym.gov.tr adresine girerek T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleriyle sonuçlara ulaşabilirler. Ayrıca, sınav sonuçları sınavın yapıldığı tarihten itibaren 4 yıl boyunca geçerli olacak.

EKPSS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, adaylar ve aileleri gelecek planlamalarını daha net bir şekilde yapabilecekler. Sonuçlar, başvurular, kariyer planları ve eğitim yolculuğu gibi birçok konuda adaylara rehberlik edecek. ÖSYM'nin duyurusuyla, adaylar için yeni bir dönem başlamış oldu.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.