Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yeni personel alımı! Bin 489 personel için başvurular başladı…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yeni personel alımı! Bin 489 personel için başvurular başladı…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın, farklı alanlarda istihdam etmek üzere 1489 kamu personeli alacağı duyuruldu. Personel alımı için başvurular 14 Mayıs 2024'e kadar sürecek. Personel alımının detayları ve başvurulara ilişkin bilgiler haberimizde...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, 1489 kamu personeli alımı için başvuruları 29 Nisan 2024 Pazartesi günü başladı. Başvuruların 14 Mayıs 2024 tarihine kadar devam etmesi bekleniyor. Bu alımlar için farklı eğitim seviyelerinden adaylar bekleniyor. Detaylı bilgi ve başvuru koşullarına ulaşmak isteyenler bakanlığın resmi web sitesi ziyaret edilmektedir.

81 ilden başvurular yapılacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 1489 kamu personeli alımına ilişkin detayları netleşti. 1.489 memur alımı için aranan şartlar belirlendi;

•Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

•18 yaşını tamamlamış olmak.

•Kamu haklarından mahrum bulunma durumunun yaşanmaması.

•Güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması yapılmış olmak.

•Haklarında korunma veya bakım tedbir kararı alınmış adayların başvurusu değerlendirilecektir.

•Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının kuruluş bakımı veya koruyucu aile sosyal hizmet modellerinden en az iki yıl süre ile yararlanmış ve reşit olduğu tarih itibariyle de bu hizmetlerden yararlanmaya devam eden adaylar başvurusu değerlendirilir.

•18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

Personel alım detayları

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından, 1489 kamu personeli alımının yapılması beklenen işlem için başvurular 29 Nisan 2024 Pazartesi günü başladı. Başvuruların 14 Mayıs 2024 tarihine kadar süreceği kamuoyu ile paylaşıldı. Personel alımı ile ilgili detaylı bilgiye Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden ulaşabilecek.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

15 Yorum