Evli ve Çocuklu İşçi Ne Kadar Asgari Ücret Alacak?

Evli ve Çocuklu İşçi Ne Kadar Asgari Ücret Alacak?

Evli ve Çocuklu Çalışanlar İçin Asgari Ücret Ne Kadar?

2021 yılının sonlarına doğru yaklaştıkça maaş zamları konusu da gündeme gelmeye başladı. Asgari ücretli çalışanların ise 2022 yılında ne kadar maaş alacağı merak ediliyor. Asgari ücret çalışanın medeni durumuna ve çocuk sayısına göre değişebiliyor. 2022 yılında da evli ve çocuklu işçiler için asgari ücret belirlendi. İşte tüm detaylar…

Asgari ücret için Asgari ücret tespit komisyonu toplantıları sonrası yapılacak zamlar belli oldu. 2022 yılı için asgari ücret 4250 TL olarak belirlendi. Büyük bir fiyat artışı ile beraber gelen bu rakam asgari ücretli çalışanların cebini biraz olsun rahatlatacak. Evli ve çocuklu asgari ücret çalışanlarının 2022 yılında ne kadar maaş alacağı ise merak ediliyor.

Evli ve Çocuklu Çalışanlar İçin Asgari Ücret Ne Kadar?

blokeli-maas-sorgulama-16-9-1599201868-880x495.jpg

Asgari ücretin artış oranının açıklanmasının ardından evli ve çocuklu çalışanlar kendilerinin ne kadar ücret alacağını sormaya başladılar. Çocuk sayısına göre artış gösteren asgari ücret 2022 yılında da artmış olarak çalışanlara verilecek.

Evli ancak çocuğu olmayan asgari ücretli çalışanlar 2022 yılında 481.5 TL asgari geçim indirimi uygulanacak. Evli ve bir çocuklu çalışanlara ise 543 TL asgari geçim indirimi uygulanacak. Evli ve iki çocuklu 603 TL asgari geçim indirimi alacak. Çocuk sayısına bağlı olarak değişen bu rakamlar evli ve 4 çocuklular için 684 TL, evli ve 5 çocuklular için ise yine 684 TL olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.