İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde  Sınav Krizi-Şube Müdürleri İsyan Etti

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde Sınav Krizi-Şube Müdürleri İsyan Etti

Şube müdürleri durumu protesto etmek için topluca sınavda görev almamak için dilekçe verdi.

Mebpersonel.com sitemizin iletişim bölümünden gönderilen İstanbul Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde MTSK uygulama sınavı krizi yaşanıyor haberini yorumusuz yayınlıyoruz.

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde 3 yıldır Özel Öğretim Kurumları Şubesinin Şube Müdürü Selmani K. verilmesi, ilçede görevli diğer şube müdürlerini çileden çıkardı.

Defalarca görev dağılımının daha adil yapılmasını talep etmelerine rağmen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Uzantı'nın anlaşılmaz inadı ve Selmani K.'ı destekleyip savunması, akıllara birçok soru işareti getiriyor!

Bu gelişen olaylar sonrası ilçede görevli diğer şube müdürleri durumu protesto etmek için topluca sınavda görev almamak için dilekçe verdi.

6 şube müdürünün görevli olduğu Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde sınavda görev yapacak şube müdürü bulunamadığı için 31.10.2021 Pazar günü ilçede yapılan MTSK uygulama sınavında Şube Müdürü S. Karaçam'ın yanında bir okul müdürü görevlendirildi.

Yapılan bu uygulama da aslında mevzuata aykırı. Sınav uygulama yönergesinde " İlçe milli eğitim müdürlüğünde iki şube müdürü bulunmaması durumunda" okul müdürünün görevlendirileceği yazmasına rağmen İstanbul'da ilk defa bünyesinde 6 tane şube müdürü bulunan bir ilçe komisyonda bir okul müdürünü görevlendirildi.

Gaziosmanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nde yaşanan bu savaşı hangi tarafın kazanacağı ilçede merak konusu oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.