MEB'den TYP Çalışanları Konusunda Resmi Yazı. Bu tarihten sonra TYP Çalışanları İstihdamı

MEB'den TYP Çalışanları Konusunda Resmi Yazı. Bu tarihten sonra TYP Çalışanları İstihdamı

Milli Eğitim Bakanlığı TYP Çalışanları Konusunda Resmi Yazıyı 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne Gönderdi

MEB tarafından illere gönderilen TYP Konulu Resmi Yazıda özetle ; Mevcut devam eden programlar hariç olmak üzere 01.01.2022 tarihinden itibaren TYP çalışanların sadece afet, salgın ve acil durum dönemlerinde ilgili kamu hizmetlerinin aksamasını önleyecek şekilde ve geçici süreyle desteklenmesi amacıyla uygulanacağı ifade edildi.

İŞTE O YAZI

Hâlihazırda devam eden programlar hariç olmak üzere 01.01.2022 tarihinden itibaren Toplum Yararına Program'ın (TYP) sadece afet, salgın ve acil durum dönemlerinde ilgili kamu hizmetlerinin aksamasını önleyecek şekilde ve geçici süreyle desteklenmesi amacıyla uygulanacağına ilişkin Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğünün İlgi' de kayıtlı yazısı Ek'te gönderilmiştir.

Bilgilerini ve gereğini arz ve rica ederim.

Kemal KARAHAN Bakan a. Genel Müdür V.

TÜRKİYE İŞ KURUMU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ İstihdam Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

Bilindiği üzere 12/03/2013 tarih ve 28585 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren Aktif İşgücü Hizmetleri Yönetmeliğinin dördüncü bölümünde düzenlenen Toplum Yararına Program (TYP) işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde doğrudan veya yüklenici eli ile toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesi yoluyla özellikle istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak amacıyla kamu yararının daha yüksek olduğu alanlarda İŞKUR tarafından uygulanan maliyeti İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanan bir aktif işgücü piyasası programıdır.

Hâlihazırda devam eden programlar hariç olmak üzere 01.01.2022 tarihinden itibaren TYP sadece afet, salgın ve acil durum dönemlerinde, ilgili kamu hizmetlerinin aksamasını önleyecek şekilde ve geçici süreyle desteklenmesi amacıyla uygulanacaktır.

Kamu kurum ve kuruluşlarının süreklilik arz eden hizmetlerinin bu kapsam dışında olduğu açıktır. 2022 bütçe çalışmalarının yapıldığı bu süreçte kamu kurum ve kuruluşlarının süreklilik arz eden görevlerini gerçekleştirecek personelin kamu kurum kuruluşlarının kendi bütçeleri dâhilinde planlamaları uygun olacaktır. Bilgi edinilmesi ve gereğini arz/rica ederim

www.mebpersonel.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.