Memur-Sen’den “Ek Ödeme” ilişkin açıklama geldi!

Memur-Sen’den “Ek Ödeme” ilişkin açıklama geldi!

Memur-Sen’den “Ek Ödeme” ilişkin açıklama geldi!

Koruma ve Güvenlik Görevlilerine Ek Ödeme!

Yetkili konfederasyon Memur-Sen, “Koruma ve Güvenlik Görevlilerine Ek Ödeme” verilmesi ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

Koruma ve Güvenlik Görevlilerine Ek Ödeme ile ilişkin, 3. Dönem Toplu Sözleşmeden 7. Dönem Toplu Sözleşmeye kadar kapsam ve miktar kapsamında, arttırılarak ilerlettiğine, dikkat çeken Memur-SEN, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının eksik yorumu nedeniyle, meydana gelen mağduriyetin giderilmesi adına Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına gerekli yazıları ilettiklerini açıkladı.

Memur-SEN, 7. Dönem Hakem Kurulu Kararı’nın 29 uncu maddesi kapsamında, elde edilen Koruma ve Güvenlik Görevlisi Kadro ve Pozisyonlarında görev olan, personelin ek ödeme oranları 10 puan, silahlı olarak görev yapanlara ek 5 puan ilave edilmesi dahilinde, 7. Dönem Hakem Kurulu Kararı dahilinde 1 Ocak 2024 tarihi itibarıyla yürürlüğe girerek uygulanmaya başlandığına dikkat çekti.

Mağduriyetin giderilmesi adına, talepte bulunuldu!

Konu ile ilgili, mezkur hüküm bu şekilde açık ve netken, bazı kamu kurum ve kuruluşları farklı yorumu nedeniyle, sözleşmeli personelin mağduriyetine sebep oluyor. Bu uygulama farklılığı ve görüş eksikliklerinin giderilmesi adına, ve aynı zamanda da, uygulama birliğinin sağlanması açısından, Koruma ve Güvenlik Görevlisi Kadro ve pozisyonlarında bulunan personelin mağduriyetinin giderilmesi adına, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı’ndan talepte bulunuldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.