Memurlara 3600 ek gösterge, yardımcı hizmetler sınıfı, bayram ikramiyesi, kira yardımı açıklaması

Memurlara 3600 ek gösterge, yardımcı hizmetler sınıfı, bayram ikramiyesi, kira yardımı açıklaması

Memurlara 3600 ek gösterge, yardımcı hizmetler sınıfı, bayram ikramiyesi, kira yardımı açıklaması

Kamu Birliği Konfederasyonu Genel Başkanı Osman Kaya, memurlar için taleplerini açıkladı. Başkan Kaya, 3600 ek gösterge, yardımcı hizmetler sınıfı, bayram ikramiyesi, kira yardımı konularında kamu çalışanlarının isteklerini dile getirdi.

Tüm memurlar için yapmış olduğu çağrıda 3600 ek gösterge, yardımcı hizmetler sınıfı, bayram ikramiyesi, kira yardımı, vergi dilimi hususlarına değinen Genel Başkan Osman Kaya şu ifadeleri kullandı:


1- MEMUR MAAŞLARI : En düşük memur maaşının yoksulluk sınırı üzerine çıkarılmalı

2- VERGİ DİLİMİ : Vergi dilimi yüzde 15’e sabitlenmeli.

3- REFAH PAYI : Refah payı her yıl başında ücretlere ayrıca yansıtılmalıdır.

4- ZAM VE TAZMİNATLAR : Memurların zam ve tazminatları sil baştan yeniden düzenlenmeli, özel hizmet tazminatı, ek özel hizmet tazminatı ve yan ödeme puanları artırılmalıdır.

5- 3600 EK GÖSTERGE : Birinci dereceye gelmiş tüm memurlara sınıf ayrımı herhangi bir şart getirmeden 3600 ek gösterge verilmeli. Hiyerarşik düzen çerçevesinde ek göstergeler, tazminat yansıtma oranları artırılmalı, ardışık 2 ek göstergenin tazminat yansıtma oranı arasındaki farklar eşit olmalıdır.

6- İKRAMİYE : Memur ve emeklilerine ocak temmuz ayları ile Ramazan ve Kurban Bayramları olmak üzere yılda 4 defa net birer maaş ikramiye verilmelidir

7- YARDIMCI HİZMETLER SINIFI : Yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılması sözü yerine getirilmeli

8- KİRA YARDIMI : Tüm memurlara memura kira yardımı verilmelidi

9- ENFLASYON FARKI : Enflasyon farklarının 6 aylık periyotlarla değil, zam oranlarının üstüne çıktığı ay itibarıyla uygulanmasını

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

32 Yorum