ÖABT Sınav Sonuçları ÖSYM Takvimine Göre Bu Tarihte Açıklanacak!

ÖABT Sınav Sonuçları ÖSYM Takvimine Göre Bu Tarihte Açıklanacak!

ÖABT Sınav Sonuçları ÖSYM Takvimine Göre Bu Tarihte Açıklanacak!

2022 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın iptal edilmesi ve ÖABT sınavının da ertelenmesi öğretmen adaylarının moralini oldukça düşürmüştü. Kimisi ise bunu fırsata çevirdi ve bugün gerçekleşen ÖABT sınavı için çalışmalarını hızlandırdı. Canlarını dişlerine takan öğretmen adayları bugün kaderlerini değiştirecek bir diğer sınav olan ÖABT sınavını da atlattılar. ÖABT sınav soru sayıları ise bölümlere göre farklılık gösterdi ve sınav süreleri de buna göre verildi. Elbette öğretmen adayları verdikleri emeğin karşılığını alacakları günü bekliyor. Sınav sonuçlarının ise merakla bekliyorlar. Birçok aday çıkar çıkmaz soruları tartışmaya ve ortalama doğru sayısını hesaplamaya başladı bile. Birçok aday ise sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor.


Bugün gerçekleşen ÖABT sınav sonuçları Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'nin yayımladığı sınav takvimine göre 21 Ekim 2022 tarihinde açıklanacak.
Öğretmen adayları 21 Ekim günü sınav sonuçlarını ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifrelerini girerek görebilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum