Sınavda son dakikaya kalmayın! ÖSYM’den 1 saat kararı!

Sınavda son dakikaya kalmayın! ÖSYM’den 1 saat kararı!

Önümüzdeki günlerde ÖSYM tarafından yapılacak olan sınavlar için uyarılar geldi. Sınava son dakikada gidenler bu haberi dikkatlice okusun. İşte detaylar…

ÖSYM’nin düzenlemiş olduğu sınavlarda saat 10.00'dan sonra sınav binasına alımlar yapılamıyor. Sınav sabahı yüzlerce insanın mağduriyet yaşadığı bu durum KPSS ön lisans sınavı öncesinde yeniden çok konuşuluyor. ÖSYM'nin paylaştığı uyarı mesajı da yayımlandı. Detaylar haberimizin devamında…

KPSS önlisans sınavı 1 Temmuz’da gerçekleşecek

1 Temmuz 2024 tarihinde yapılacak olan KPSS önlisans sınavı öncesinde adaylar için birtakım uyarılar verildi. ÖSYM’nin paylaşmış olduğu KPSS ön lisans kılavuzunda sınavın uygulanması başlığı altında yer verilen o detay büyük bir önem ifade ediyor.

Adayların kimlik ve güvenlik kontrollerinin sağlıklı şekilde yapılabilmesi, sınav salonuna giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için sınava gireceklerin binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunması şart koşuldu.

ÖSYM'nin koyduğu o kural kalktı mı?

ÖSYM'nin büyük bir önemle tekrarladığı ve başvuru kılavuzunda yer verdiği bu kural resmiyet kazanmış her bilgi gibi günümüzde de geçerliliğini koruyor ve sınava gireceklerin en az bir saat kuralını dikkate alarak bu zorunluluğu yerine getirmesi bekleniyor.

Başvuru kılavuzunda yer alan bu bilgiye rağmen aday sınav günü saat 10.00'dan sonra binasına girmeye çalıştığında sınav salonuna girmesi imkansız oluyor. Sınavın cevaplama süresi başladıktan sonra binalara giriş mümkün olmuyor.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum