Tüm memurların promosyon anlaşması tek çatı altında toplanacak mı?

Tüm memurların promosyon anlaşması tek çatı altında toplanacak mı?

Tüm memurların promosyon anlaşması tek çatı altında toplanacak mı?

Eşit işe eşit ücret ilkesi kapsamında, tüm memurlar için tek bir promosyon anlaşması ile eşit promosyon verilmesi gündemde. Konuya ilişkin açıklamanın detayları haberimizde...

Devlet Memurlarına Eşit Promosyon Hakkı Verilsin!

Bilindiği üzere, devlet memurlarının maaş, tazminat ve diğer ödemeleri bankalar aracılığıyla yapılmaktadır. Kurumlar, personel maaş ödemeleri için bankalarla anlaşmalar yapmakta ve bu anlaşmalar gereği kurum çalışanlarına "banka promosyonu" adı altında bir ücret ödemesi yapılmaktadır. Ancak, alınan maaşlar aynı olmasına rağmen, illerden illere, ilçelerden ilçeye bu ücretlerde büyük farklılıklar görülmektedir. Bu durum, açıkça bir adaletsizlik ve eşitsizlik yaratmaktadır.

EŞİT İŞ, EŞİT ÜCRET İLKESİ ÇİĞNENİYOR!

Anayasamızda yer alan "eşit işe eşit ücret" ilkesi, tüm çalışanlar için geçerlidir ve devlet memurları da bu ilkenin kapsamındadır. Ancak, banka promosyonlarında yaşanan farklılıklar, bu ilkenin açıkça çiğnendiğini göstermektedir. Aynı işi yapan, aynı maaşı alan devlet memurları arasında, sadece bulundukları il veya ilçe farklılığından dolayı promosyon ücretlerinde büyük farklar olması kabul edilemez.

Tek Çatı Altında, Tek Anlaşma!

Bu adaletsizliğin giderilmesi ve tüm devlet memurlarına eşit promosyon hakkı tanınması için, banka promosyon anlaşmalarının Cumhurbaşkanlığı uhdesinde, tüm devlet memurları için tek bir anlaşma ile yapılmasını talep ediyoruz. Bu sayede, tüm memurlarımız aynı promosyon ücretinden faydalanabilecek ve eşitsizlik ortadan kalkacaktır.

Çağrımızdır!

Hükümete, siyasi partilere, sendikalara ve tüm kamuoyuna çağrımızdır: Devlet memurlarına eşit promosyon hakkı tanınması için gerekli adımlar atılmalı ve bu adaletsizlik bir an önce giderilmelidir.

TEÇ-SEN

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.