Ali Yalçın'dan Cizre'de yaşanan öğretmene şiddet olayına tepki

Ali Yalçın'dan Cizre'de yaşanan öğretmene şiddet olayına tepki

Ali Yalçın'dan Cizre'de yaşanan öğretmene şiddet olayına tepki

Şırnak Cizre Cumhuriyet Ortaokulu'nda bir öğrencinin sınav esnasında kopya çektiği için öğretmen tarafından sırası değiştirilmesi ve sınav sonrası okul idaresinin yanına gönderilmesi nedeniyle öğrencinin velisini çağırması sonucu öğretmen, öğrencilerinin gözleri önünde darp edilmişti. Olayın görüntüleri ortaya ise ortaya çıkmıştı.
Olayın ardından Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya üzerinden tepkisini dile getirdi. Öğretmenlik Meslek Kanununda 'öğretmene şiddet' hususunda düzenleme getirilmesi gerektiğini belirten Ali Yalçın şu ifadeleri kullandı:
''Cizre Cumhuriyet Ortaokulu’nda haddi aşan öğrenci velisinin öğretmene şiddet uygulaması, kabul de tahammül de edilemez bir durumdur. Kınıyorum. Öğretmenlik Meslek Kanunu’nda olsun diye mücadele ettiğimiz şiddet düzenlemesi yapılmalı, çalışanların güvenliği bir an önce sağlanmalıdır.''

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum