Asgari Ücret Zammı Sonrası Öğretmen Maaşları

Asgari Ücret Zammı Sonrası Öğretmen Maaşları

Twitterda gündem Öğretmen Maaşları

Asgari ücretin bugün 4.250 Tl olarak açıklanmasından sonra Öğretmenlerin zam istekleri twitterda #ÖğretmenedeYüzde50zam hashtagi ile Türkiye gündemine girdi.

Öğretmenler ÖğretmenedeYüzde50zam hashtagi altında öğretmen maaşına neden yüzde 50 yapılması gerektiği yönünde mesajlar atmakta.

İşte Öğretmen maaşlarına %50 zam için atılan o mesajlardan bazıları .

Bir öğretmen aldığı maaş ile "ay sonunu nasıl geçireceğim " diye düşünmekten mesleğine işine tam odaklanamıyor. Çünkü öğretmen maaşı çok düşük seviyede.

Asgari Ücrete 2021 de %21.5 2022 de %50 Kümülatif toplam %71.5 zam geldi Memur, öğretmene, doktor,... Maaşları ne olacak?

Bir ülkenin gelişmişliği eğitime verdiği önem kadardır,daha fazlası değil. #ÖğretmenedeYüzde50zam

Öğretmen olabilmek için çokça stres yaptık , bolca para ve zaman harcadık. Hak ettiğimiz ücret bu değil.

milli-egitim-bakanligi-baskili-fermuarli-kisiye-ozel-erkek-kartlik-cuzdan-siyah-milli-egitim-bakanligi-cuzdanlari-ani-yuzuk-ani-yuzuk-359790-39-o.jpg

asgari ücrete zam gelmesi sevindirici ama şöyle ki beni asgari ücretle yıllardır okutan babam asgari ücretten +50 tl fazla alayım diye okutmadı ..ben bunun icin dirsek çürütüyor olamam .

MEB Personel Telegram kanalına katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/MebPersonel

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.